Proti výškovým stavbám v Olomouci

Quoted post

student

#18 student UP

2012-02-05 23:59

Nechci Vám kazit radost z podepisování petice, ale dle mého názoru jeví se tento postup jako naprosto zbytečný. Pokud mohu, radil bych založit občanské sdružení, jehož účelem bude ochrana životního prostředí města Olomouce, a jako OS můžete být účastníky řízení např. při rozhodování o území a vydávání stavebního povolení. Petice je hezká věc, ale v podmínkách naší politické kultury ... Nevím přesně v jaké fázi je dnes pořizování územního plánu Olomouce, ale snad by se dalo využít ještě zástupce veřejnosti případně aktivity vlastníků dotčených pozemků.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#19 Re: student UP

2012-02-06 11:55:03

#18: student - student UP

Můžete si být jist, že právě v podmínkách zdejší politické kultury je úplně lhostejné, jestli píšete petici nebo jste coby o.s. účastníkem řízení s předem známým výsledkem. Děláme obojí, neboť nechceme jen přihlížet plundrování města. Alexandr Jeništa

www.zmenaplanu.cz

www.krasnaolomouc.cz


Nepřihlášený uživatel

#32 Re: student UP

2012-02-09 15:29:13

#18: student - student UP

Drahý Studente UP, vězte, že nejde až tak o ochranu životního, jako o ochranu duševního prostředí!

Inu jsou ještě na tom našem světě místa, kde zachovati Status Quo, je ten nejhrdinčtější čin, který můžeme podpořiti, podržeti, brániti a považovati za onen "kus chleba otců našich".

Chápu Vás a Vaše poznámky, ale neumím se pohybovati ve strukturách součastného divného polis, ba i society.

Chci zanechati město svým potomkům, bych se, až mne budou krmit a přebalovat, nestyděl.

Tož tedy, vyznáte-li se v dnešním světa běhu, konejte a jste můj člověk!

Děkuju a budu moc rád, vysvětlíte-li mi všechny ony pojmy: územní plán, účastník řízení při rozhodování o území a pořizování územního plánu, fáze pořizovaní a vydávání, založení občanského sdružení, zastupování aktivity vlastníků dotčených a pozemků, ochrany životního prostředí občanů, ochrany před vzpupností, etc..

Tedy ono ptydepe, které si na nás, naši úředníci, radní, podradní, komise, audity, schůze a výběrové komise vymysleli, bychom jen mlčeli, a co nám zbývá,neb tomu zbla nerozumíme.

Jsem součástí občanů tohoto města, čeho mám býti více součástí?

Jdu za Vámi a podpořím Vás!

Teď se mi jen tak nějak blbě a nelíbí se mi, co se chystá a děje.

A mám velkou radost, že jest takových divných živáčků jako jest moje maličkost více.

Vyznáte-li se, pomozte!

Přeji pokoj a odvahu!