petice za navrácení prodlouženého rodičovského příspevku

Quoted post

vendulka :-)

#31

2012-01-24 00:51

Plně souhlasím s touto peticí je smutné že berete nemocným dětem a jejich rodinám i to málo co měli. Je mi špatně z toho, že se vychloubáte jak jste navýšili ŽIVOTNÍ MINIMUM když to není pravda je navýšené opět jen pro ty co nepracují a ve většině případech ani pracovat nebudou a postiženým jste toto ŽIVOTNÍ MINIMUM snížili :( bylo ze zákona navýšeno na 3-násobek u těžce postižené osoby a ted 1-násobek tomu se říká zpravedlnost. Neuvědomujete si jak si přejeme mít doma zdravé děti ale bohužel nebylo dopřáno tak se stím musíme poprat ale aby nás někdo trestal že se staráme to je do nebe volající. Ono pro nás není ani příjemné prosit od různých nadací pomozte nám a přispějte nám na kočárek, vozík, sluchadlo nebo dýchací přístroj aby mohlo dítě domů z nemocnice, nebo taky musíme jako rodiče žádat i o korunky na asistenčního pejska.... Zvažte prosím kolik ušetříte, když není postižený či nemocný človíček v ústavu, ale když se stará rodina. Máte v plánu rozjet profesionální pěstouny po zrušení kojeneckých ústavů a platit je proč něco podobného neudělaáte i pro maminky postižených dětí vždyť ta prodloužená mateřská je aspoň něco. Prosím přemýšlejte o tom a snažte se udělat aspoň něco málo pro nás. Děkujeme zda nás vyslyšíte a trošku pochopíte není to pro nás lehké

Odpovědi

skodna

#55 Re:

2012-01-25 16:20:51

#31: vendulka :-) -

Díky moc a moc za krásná slova. Dosti často slíchávám kolem sebe, jak byli postiženi lidi zavíráni za starého režimu do ústavů a schovávani před veřejností. Jsem přesvědčen, že tato vláda dělá to stejný jen v jiné podobě. Ve svém okolí znám X lidí, kteří nebyli X let venku z domu, jen kvůli tomu, že nemají na to aby si najali placeného asistenta. Že nemají na to, aby se léčili, neboť léky a léčba jich moc stojí. No prostě žijí jen za oknem, u televize a čekají na smrt. Zde si neodpustím jeden dotaz. Jste přesvědčeni že pěstoůni budou vše dělat za onny peníze co dělají rodiče?? Jste přesvědčeni, že pěstoůn je schopen dát tolik lásky dítkám které neporodil a ke kterým se bude chovat pracovně? Já často o tom u některých lidí pochybuji.