Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.

Quoted post

taiwi

#343 jááj mamoo

2011-12-27 19:10

Pana Havla jsem si vážil jako dramatika, jako politika jsem je nikdy neuznával....a to, co předvedla za cirkus při pohřbu pana exprezidenta současná garnitura, to je zvěrstvo a obraz celkového morálního úpadku této společnosti. Nebudu tu teď připomínat onu velkou a "slavnou" roli předků pan Havla za Protektorátu (dodnes nechápu, proč se pan Havel dokázal jménem celého národa omluvit Sudetským Němůcm.....ale nedokázal se jménem své rodiny omluvit těm, kteří díky rodině Havlů skončili v koncentračních táborech)...nebudu tu ani připomínat, jakým čistým způsobem rodina Havlů přišla k procentům ze židovského majetku. Čekal bych ovšem, že "morální ikona" takového formátu tento majetek v restituci požadovat nebude - stal se pravý opak. Při nedávném shrnutí majetku pana exprezidenta jsem musel uznat, že na disidenta, chartistu a velkého mecenáše charitativních spolků (před čímž smekám, já tolik potřebným opravdu nedal) měl pan Havel majetek, který se rovná majetku průměrných 15 českých rodin, přesto mne vždy zaujal úvahami na téma, že je "vše jen o penězích" a že to není ideální stav.....Asi jak pro koho. Ale budiž mu přáno. Tvrdě dřel...zaslouží si to.
Co mne ovšem dokázalo maximálně vytočit, byly filozofické úvahy na téma lidská práva. Škoda, že panu Havlovi vadilo pošlapávání lidských práv v Číně, ale už mu nevadila fyzická likvidace a humanitární bombardování civilních osob v Jugoslávii, Lybie....škoda že stejné morální principy neuplatnil v okamžiku, kdy se stal velkým podporovatelem samostatného Kosova a kosovských teroristů. Škoda, že své morální principy neaplikoval při amnestiích vrahů, škoda, že se jimi neřídil ve chvilkách, kdy podváděl svou regulerní manželku Olgu (budiž ji země lehká, tato paní měla mít pořádný pohřeb) - ano, byla to jeho soukromá věc, ale o charakteru to vypovídá mnohé. Rovněž polistopadová politika a vůbec onen "morální přístup" (privatizace, rozkradení fondů, prodej národního majetku, opuštění zbrojních trhů, tvorba zákonů "na míru"..etc.), nastartovaly ekonomický (nejen!) úpadek tohoto státu a i panu Havlovi můžeme být zčásti vděčni za ty kmotry co tam máme....Pro mne zemřel člověk, kterých denně umírají desitky (poctivějších, čestnějších, morálnějších). Byl sice velkým člověkem, ale udělal spoustu fatálních rozhodnutí, které přinesou šrámy ještě dalším generacím.....Už z tohoto důvodu jej nemohu a ani nechci srovnávat s T.G.Masarykem, se kterým je dnes zpodobňován. A pokud po tomto pánovi bude přejmenováno Pražské letiště, tak přísahám, že mne tam už v životě neuvidí a budu létat radši z Vídně.

Odpovědi

Jingle

#445 Re: jááj mamoo

2011-12-27 21:44:06

#343: taiwi - jááj mamoo

Skvěle sepsáno. Konečně smysluplně sepsaný názor člověka, jenž vidí obě strany "mince".

T:G:M

#721 Re: jááj mamoo

2011-12-28 10:31:52