MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post

Evropan

#150715 Jaký byl a jaký je Miloš Zeman

2019-08-27 11:10

Začátkem loňského roku mě oslovil malý divadelní soubor s názvem 11:55 (Za pět dvanáct). Mladí umělci chystali v experimentálním prostoru NoD v Dlouhé ulici v Praze divadelní představení s názvem Pravda o 17/11. Nešlo přitom o rekonstrukci událostí sametové revoluce roku 1989, jak by se mohlo zdát, hra se týkala politické doby, v níž žijeme dnes. Představení stálo na událostech, které se skutečně odehrály, a pokud obsahovalo fiktivní prvky, byla to fikce velmi realistická.

Soubor si mě pozval na konzultaci. Chtěli se dozvědět více o zákulisí vývoje české politiky, aby se ještě lépe vžili do svých postav. Nejčastěji ve hře parodovali Andreje Babiše, Václava Klause – a taky Miloše Zemana. V šatně, z níž se improvizovaně stala malá kavárna, jsem strávil asi dvě hodiny. Popsat českou politiku posledních třiceti let za tak krátkou dobu samozřejmě do hloubky nelze, při svém vyprávění jsem se ovšem nemohl vyhnout pádu komunismu, který jsem osobně prožíval. Pamatuji si, že jsem divadelníkům říkal zhruba toto:

Revoluční doba roku 1989 byla nejkrásnější, jakou jsem kdy zažil. Kdo jste to nezažili, asi nepochopíte, že v letech 1989 až 1990 byly pro nás téměř všechny nové tváře československé politiky naprostí miláčkové. Když jsem jako student vylepoval plakáty po ulicích a rozdával lidem letáky, nejvíc na dračku šli Václav Klaus, Vladimír Dlouhý, Jiří Dienstbier a hlavně Václav Havel. Lidi ale tehdy obdivovali i Miloše Zemana, ačkoli ten se trochu vymykal vyjmenované čtveřici, byl přece jen o něco méně populární. Avšak obecně i on patřil mezi nové politiky, kteří tehdy byli prostě... dobrý.

https://reportermagazin.cz/misto-vtipu-nadavky

 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#150722 Re:

2019-08-27 11:22:49

#150715:

"... zeptali se:„ Proč se změnil Zeman?"...."

Snažíte-li se nastolit otázku takto, není to správně.  Zeman byl - a je- nejnebezpečnější osobou celého polistopadového vývoje. Od samého začátku. Měli jsme velké štěstí, že ho z růžového domu vyhodili. Samosebou, že jim to ten psycho nezapomněl.

 Protože to poslední, co národ potřebuje, je mít za prezidenta plebejce.(Jiří Suchý)


Nepřihlášený uživatel

#150725 Re:

2019-08-27 11:46:06

#150715: Evropan 

Tak vy tedy naznačujete, že nejste Zeman. Ale prolhaný jste nastejno. Nevěřím vám ani tečku na konci.


Nepřihlášený uživatel

#150726 Re:

2019-08-27 11:52:18

#150715:

(Autorem textu je Jaroslav Kmenta)


Nepřihlášený uživatel

#150745 Re: Jaký byl a jaký je Miloš Zeman

2019-08-28 03:43:14