ZA ZACHOVÁNÍ HOSTINCE U ČERNÉHO VOLA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#1

2011-12-06 16:38

Toto je jeden z mých nejdůležitějších podpisů pod petici v životě. Prosím všechny, aby pomohli tomu, aby nezvítězil jen komerční zájem a my tak nepřišli o legendární místo v Praze, nebojím se říct, že i národní stříbro...

Odpovědi

pivař

#227 Re: reakce

2011-12-07 22:55:13

#1: -

bohužel je to smutný a chápu to....smutný je,že prý bude končit i hospůdka U Blbejch,taky tento důvod...

 

Pavel.

#472 Re: ROZHODNĚ ZACHOVAT AUTENTICITU GENIA LOCI !!!

2011-12-10 19:15:44

#1: -

...A to nejenom proto, že jsem se aktivně podílel v"prašivých" sedmdesátých letech na její rekonstrukci, která byla kupodivu velmi zdařilá...Kované svícny, lustry ve tvaru kruhu na řetězech, které se spouštěly aby mohly být v případě potřeby zapáleny svíce (kromě standardního elektrického osvětlení.) ...Nebyl jsem sám kdo tu práci tehdy dělal. Byl to především architekt Karel Hodan a jeho kolega Černý.

Věru, že neviditelná "ruka trhu" dělá viditelné pitomosti !!! V devadesátých letech zmizely další populární pražské lokály, pivnice a vinárny: Příklady: "U Sojků! na pražské Letné a "U piaristů", o mnoha "Labužnících a kavárnách ani nemluvě: Viz kavárna Mocca v Žitné ulici, a mnohem dříve jěště za těch bývalých komunistů slavná vinárna "U Ježíška" v Pražské Spálené ulici, a nakonec v devadesátých letech vinárna "U Šupů" na místo které je čínský "fast food" ....Ale soudruzi...takhle ten kapitalismus nevybudujete...Mám na mysli ten pravý, konzervativní, kde si lidé vážili práce a tradic předchozích generací..Je to k zblití.

Martin

#577 Komerční zájem?? Pivo tam dávají zadarmo?Připomíná mi to petici za zachování buřtstánků na Václaváku

2011-12-25 20:33:01

#1: -

Vůbec nechápu, jak někdo může peticí brojit proti komerčním zájmům v případě provozování hospody. Mám tomu rozumět tak, že když hospodu na pražských Hradčanech dostane Vámi doporučovaný hospodský do nájmu, tak to komerčně provozovat nebude? On se zavázal, že vše, co vydělá jako zisk, tak rozdělí na charitu nebo zlevní pivo?

To je dobrý socialismus, když se bude peticema rozhodovat o tom, co kdo bude mít v nájmu.

Jinak mi to těžce připomíná petici, kterou za zachování svého zlatého dolu na Václaváku zorganizoval multimilionář, provozující buřtstánky na Václaváku. Také se oháněl tradicema, ale kdybychom tušili měsíční zisk z těch předražených klobás z rukou ruských hospodyněk, asi bychom to za nekomerční snahu zachovat tradice nepokládali.

Marie

#578 Re: Vůl

2012-03-14 10:27:00

Víte, k Volovi jsme chodili jako mladí (krom jiných putyk v Nerudovce). A řeknu vám, že nechápu, taková hospoda a ona je jak na potvoru v sobotu a neděli zavřená. Dřív tam byla sranda, dneska jsou tam štamgasti, který si myslej, že maj patent na tu hospodu. A hospoda, která není otevřená každý den a ještě k tomu na takovém místě, tak ať jí třeba zavřou.