ZA ZACHOVÁNÍ HOSTINCE U ČERNÉHO VOLA

Pavel.

/ #472 Re: ROZHODNĚ ZACHOVAT AUTENTICITU GENIA LOCI !!!

2011-12-10 19:15

#1: -

...A to nejenom proto, že jsem se aktivně podílel v"prašivých" sedmdesátých letech na její rekonstrukci, která byla kupodivu velmi zdařilá...Kované svícny, lustry ve tvaru kruhu na řetězech, které se spouštěly aby mohly být v případě potřeby zapáleny svíce (kromě standardního elektrického osvětlení.) ...Nebyl jsem sám kdo tu práci tehdy dělal. Byl to především architekt Karel Hodan a jeho kolega Černý.

Věru, že neviditelná "ruka trhu" dělá viditelné pitomosti !!! V devadesátých letech zmizely další populární pražské lokály, pivnice a vinárny: Příklady: "U Sojků! na pražské Letné a "U piaristů", o mnoha "Labužnících a kavárnách ani nemluvě: Viz kavárna Mocca v Žitné ulici, a mnohem dříve jěště za těch bývalých komunistů slavná vinárna "U Ježíška" v Pražské Spálené ulici, a nakonec v devadesátých letech vinárna "U Šupů" na místo které je čínský "fast food" ....Ale soudruzi...takhle ten kapitalismus nevybudujete...Mám na mysli ten pravý, konzervativní, kde si lidé vážili práce a tradic předchozích generací..Je to k zblití.