BOJKOT UMĚLCŮ

Quoted post

xxx

#339 Re: Re:

2016-11-03 13:51

#338: - Re:  

 Není podstatné jestli žijeme nebo nežijeme v demokracii. Taky o ni v této krajině pochybuji.

Ale z jednání se vytráci slušnost. Nevím, jestli je lepší názor můj, nebo těch, kteří stojí za panem na Hradě.Pojďme o tom diskutovat. Ale bez osočování a nadávek. Dejme dolú jednu ruku z ucha a na chvíli si jí zakryjme ústa. A posdlouchejme názory druhých dříve, než začneme křičet.

Slušnost je to, za čím bysme měli jít. Slušnost je to, co bysme měli vyžadovat při všech diskusích. Vyžadovat a nabídnout. Nebo naopak, nabídnout a vyžadovat, abychom začínali u sebe. Pokusím se ještě jednou, při příštích volbách, dát svůj hlas těm slušným lidem. A věřím, že těch, kteří budou mít podobný názor bude stále více.

Postavte si vedle sebe obrázky Dalajlámu a Zemana.

Postavte si vedle sebe jejich vyjádření, komentáře.

A nechte, každý sám pro sebe, převážit váhy slušnosti na tu nebo onu stranu.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#342 Re: Re: Re:

2016-11-03 22:38:43

#339: xxx - Re: Re:  

 A depák.  Podstatné to je. Demokracie zajisté je nejhorší formou vlády. Tedy s výjimkou těch, které byly - tu a tam - již vyzkoušeny.  My jsme zkoušeli - a, nepoučeni praktickými zkušenostmi - dál zkoušíme jakýsi noblesně vypitoměný padělek. Není jakýkoliv důvod k domněnce, že bude fungovat stejně dobře, jako originální demokracie. Natožpak věřit. Nic tomu nenasvědčovalo, nenasvědčuje a nasvědčovat nebude.

     Zemana vůbec nepovažuji za schopného presidentských služeb. Z důvodu chronického, cynického hulvátství.  Tolik k navrženému tématu diskuse, ke které nepociťuji důvod.

Základní atributy demokracie jsou nicméně někde jinde.  Taková funkčnost, například. Nebo optimalita postupů.

Když si pořídíte auto, taky není nepodstatná otázka, jestli to náhodou není atrapa. Jestli vůbec jezdí, nebo se v tomto směru nevypočitatelně každou chvíli porouchává. Nebo jestli sice trochu jezdí, ale zase neumí zatáčet a tak.

 

 

 


Nepřihlášený uživatel

#344 Re: Re: Re:

2016-11-04 04:36:48

#339: xxx - Re: Re:  

Dívejte. Pokud si někdo záměrně pěstuje image podobné praseti,  ulehčuje mi zjištění, že za nevábnou slupkou  skrývá ještě něco horšího. A to je důvod, proč hulváty nemusím číst. Podobně jako ony místní, kteří přes veškerou péči celého sboru ministrů školství nezvládli pravopis. Nemusím to číst, protože žádný dobrý nápad tam nenajdu. Případně všechny jejich blbé nápady už znám odjinud. 


Nepřihlášený uživatel

#345 Re: Re: Re:

2016-11-04 05:04:31

#339: xxx - Re: Re:  

 Asi každý žijeme v nějaké jiné zemi, nebo co. Mám dlaň u ucha proto, abych mezi cirkulárkami nejrůznějších nejapných  cizích folklórů lépe slyšel to, co mě zajímá. A občas šeptám, abych byl slyšet.