Petice za zrušení zákazu jízdy kamionů v pátek mezi 17-21

Quoted post

Marek

#77 Re:

2016-07-04 15:14

#1: -  

 

Reaguji na příspěvek jednoho z vás na FB. 

Co je na tom zákazu nesmyslného? Silnice jsou přetížené především kamiony. Tento zákaz byl vytvořen s důvodu zvýšeného bezpečí na silnicích - proč v ČR a ne jinde? Protože přes nás jezdí převážně všechny kamiony na západ a obráceně - Poláci, Bulhaři, Turci, Litevci, Ukrajina, Slováci atd. prostě kamiony z východní Evropy. V tuto dobu zákazu se zvyšuje provoz osobních automobilů, takže proto byl tento zákaz vydán, pro bezpečí těchto řidičů a jejich rodin. Nejenže v petici kromě 3 nicneříkajících vět jsem žádný popis petice nenašel, ale navíc Ti co ji podepisují o problému nic neví, a navíc jsou tak hloupí, že "chtěli" jen někomu vyhovět. Nejdříve byste si měli zjistit fakta. Já si je nezjišťoval, ale pamatuji si dobře důvody tohoto zákazu. Za mě: razantní snížení kamionové dopravy - tzn, snížení hluku, prodloužení několikanásobné životnosti silnic, (potom se peníze mohou investovat rozumně do potřebných věcí), snížení škodlivin nejen emisí, ale i prachu (z opotřebení pneumatik apod.) vše s návazností na zdraví lidí. Kdo se pohybuje na silnicích, vidí snad sám jak to vypadá a především zde u nás směrem na Polsko a zpět..

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#79 Re: Re:

2016-07-04 15:35:49

David

#81 Re: Re:

2016-07-04 15:49:02

#77: Marek - Re:  

 Chcete říct, že řidiči o problému nic neví? 

Velice jste mě pobavil :)

Vladimír Leipner

#82 Re: Vladimír Leipner

2016-07-04 15:54:27

#77: Marek - Re:  

 

 

 

 

 

 Marku, nevím co se Ti na zrušení pátečních zákazů jízd pro kamiony nelíbí. Nebo spíš vím. V životě si se nedostal do situace, kdy jedeš domů, těšíš se na rodinu, kterou si neviděl (třeba) 5-6 týdnů. A najednou máš zůstat stát, třeba 150-200 km, od domova jen proto, že někdo chce jet na chatu. Ten kdo tohle zažil pochopí, o čem je řeč! Já mám tu výhodu, že do CZ nejezdim. Ale pamatuji si ty doby a věř mi, že mě to vadilo a vadí i když se mě to už netýká. Vy chcete na chaty, ti chlapi chtějí domů. Nehledě na to, že všichni v CZ vykrikujete, jak to za komanče bylo špatný, ale ty časy zákazů jízd si pamatuju, když jsem za komanče jezdil v ČSAD! Všem (odpůrcům) bych přál, aby si to jednou zkusili!!! Pak by snad pochopili o co jde!!!! P.S. Neschovávám se za přezdívku.


Nepřihlášený uživatel

#85 Re: Re:

2016-07-04 17:48:38

#77: Marek - Re:  

 Je zajímavé, že Slovenská vláda vydává ve svátky vyjimku pro dojezd do cíle na SK nebo pro tranzit.. Proč to nejde i u nás..? Proč když nechcou zrušit zákon nevydají vyjímku na dojez..?Opravdu si Ministr dopravy pan Ťok myslí,že když ve 21hod po skončení zákazu,naráz vyjedou z benzinek a parkovišť kamiony,že je to mnohem lepší,než kdyby jeli průběžně i mezi 17-21hod..? Rád bych poznal toho experta který mu takovou hloupost radí... Páteční zákaz prosadil Ministr Bursík aby mohli v klidu dovolenkáři vyrazit na dovolenou. Pokud je mi známo 90% lidí jezdí na dovolenou až večer po 21h až je chládek. Doufám, že se někdo chytí za nos a tenhle NESMYSLNÝ ZÁKAZ zruší...

 

Bimbo

#95 Re: Re:

2016-07-05 04:13:47

#77: Marek - Re:  

 Proc jim tedy neumoznit odjezd z cz nebo pres cz,pane vy jste alibista nebo vul.

 

Chefff

#102 Re: Re:

2016-07-05 08:45:40

#77: Marek - Re:  

 Se dement. A co ty z prahy prijedes s rodinou na chatu o pul hodiny déle ale mi celý víkend neuvidime své rodiny, a stěma splodinama, až si na chalupě ugriluješ kuře z penny tak do sebe nacpeš takovejch sraček že to nevidá kamion za celou životnost


Nepřihlášený uživatel

#133 Re: Re:

2016-07-09 20:30:46

#77: Marek - Re:  

 Doufam ze te budou pouštět z prace v patek nejdriv ve 21h...doufam ze to mas aspon 500km dom a hlavne doufam ze se ti bude chctit po ceste spat....

MICHAL

#144 Re: Re: co je to za balíka?

2016-07-12 11:52:39

#77: Marek - Re:  

 Poučuje nás jak mi si máme zjistit fakta (přitom je všichni kamioňáci znají lépe než kdo jiny) a pak se ten blb ještě přizná,že fakta on sám nezná a nezjišťoval si je a že si jen na něco vzpomína.... Tak tohle může napsat opravdu jen totální vůl!!! Jak takový negramot chce snížit kamionovou dopravu? Takovému hovadu bych v krámu prodal jedno mléko,sýr,kousek vysočiny a konzervu vepřového na týden a řekl mu,že z důvodu snížení kamiónové dopravy bude další zboží až nejdříve za týden.Pak bych se s radostí koukal na ten protažený ksicht :-)