Petice za zrušení zákazu jízdy kamionů v pátek mezi 17-21

Petros

#76

2016-07-04 14:27

Zrušit je to blbost

Marek

#77 Re:

2016-07-04 15:14

#1: -  

 

Reaguji na příspěvek jednoho z vás na FB. 

Co je na tom zákazu nesmyslného? Silnice jsou přetížené především kamiony. Tento zákaz byl vytvořen s důvodu zvýšeného bezpečí na silnicích - proč v ČR a ne jinde? Protože přes nás jezdí převážně všechny kamiony na západ a obráceně - Poláci, Bulhaři, Turci, Litevci, Ukrajina, Slováci atd. prostě kamiony z východní Evropy. V tuto dobu zákazu se zvyšuje provoz osobních automobilů, takže proto byl tento zákaz vydán, pro bezpečí těchto řidičů a jejich rodin. Nejenže v petici kromě 3 nicneříkajících vět jsem žádný popis petice nenašel, ale navíc Ti co ji podepisují o problému nic neví, a navíc jsou tak hloupí, že "chtěli" jen někomu vyhovět. Nejdříve byste si měli zjistit fakta. Já si je nezjišťoval, ale pamatuji si dobře důvody tohoto zákazu. Za mě: razantní snížení kamionové dopravy - tzn, snížení hluku, prodloužení několikanásobné životnosti silnic, (potom se peníze mohou investovat rozumně do potřebných věcí), snížení škodlivin nejen emisí, ale i prachu (z opotřebení pneumatik apod.) vše s návazností na zdraví lidí. Kdo se pohybuje na silnicích, vidí snad sám jak to vypadá a především zde u nás směrem na Polsko a zpět..


Nepřihlášený uživatel

#78

2016-07-04 15:31

Jednoduchá odpověď
Nelíbí se mi páteční zákazy že se nedostanem včas ke sým rodiná a hlavně je to komplikovaný s dodržováním tzv: AETRu poněvadž může skončit i výkon - tudíž jsme odkázaný bejt pořád v autě mimo domov. Pak následuje sobotní zákaz atd. Tak bych to shrnul že bych mohl dojet domu v pátek navečer ale takto se dostnu až v sobotu večer. Samozřejmě je tam i víc komplikací ale to ne až na debatu a myslim že každý řidič z povolání to zná o co se jedná. Díky

Nepřihlášený uživatel

#79 Re: Re:

2016-07-04 15:35


Nepřihlášený uživatel

#80 Re: Nerušit!!!

2016-07-04 15:44

#54: Karel - Nerušit!!! 

 Tak ať Vám prodlouží v pátek směnu o 4 hodiny ! Bude se Vám to líbit ?Zkuste si na 4 hodiny sednout do auta v tomhle počasí a myslet na to jak by jste mohli teď trávit čas s rodinou , kterou jste neviděl  týden /12 dní

David

#81 Re: Re:

2016-07-04 15:49

#77: Marek - Re:  

 Chcete říct, že řidiči o problému nic neví? 

Velice jste mě pobavil :)

Vladimír Leipner

#82 Re: Vladimír Leipner

2016-07-04 15:54

#77: Marek - Re:  

 

 

 

 

 

 Marku, nevím co se Ti na zrušení pátečních zákazů jízd pro kamiony nelíbí. Nebo spíš vím. V životě si se nedostal do situace, kdy jedeš domů, těšíš se na rodinu, kterou si neviděl (třeba) 5-6 týdnů. A najednou máš zůstat stát, třeba 150-200 km, od domova jen proto, že někdo chce jet na chatu. Ten kdo tohle zažil pochopí, o čem je řeč! Já mám tu výhodu, že do CZ nejezdim. Ale pamatuji si ty doby a věř mi, že mě to vadilo a vadí i když se mě to už netýká. Vy chcete na chaty, ti chlapi chtějí domů. Nehledě na to, že všichni v CZ vykrikujete, jak to za komanče bylo špatný, ale ty časy zákazů jízd si pamatuju, když jsem za komanče jezdil v ČSAD! Všem (odpůrcům) bych přál, aby si to jednou zkusili!!! Pak by snad pochopili o co jde!!!! P.S. Neschovávám se za přezdívku.


Nepřihlášený uživatel

#83

2016-07-04 17:41

Souhlasím,zrušit!

Nepřihlášený uživatel

#84

2016-07-04 17:45

Je zajímavé, že Slovenská vláda vydává ve svátky vyjimku pro dojezd do cíle na SK nebo pro tranzit.. Proč to nejde i u nás..? Proč když nechcou zrušit zákon nevydají vyjímku na dojez..?Opravdu si Ministr dopravy pan Ťok myslí,že když ve 21hod po skončení zákazu,naráz vyjedou z benzinek a parkovišť kamiony,že je to mnohem lepší,než kdyby jeli průběžně i mezi 17-21hod..? Rád bych poznal toho experta který mu takovou hloupost radí... Páteční zákaz prosadil Ministr Bursík aby mohli v klidu dovolenkáři vyrazit na dovolenou. Pokud je mi známo 90% lidí jezdí na dovolenou až večer po 21h až je chládek. Doufám, že se někdo chytí za nos a tenhle NESMYSLNÝ ZÁKAZ zruší...

Nepřihlášený uživatel

#85 Re: Re:

2016-07-04 17:48

#77: Marek - Re:  

 Je zajímavé, že Slovenská vláda vydává ve svátky vyjimku pro dojezd do cíle na SK nebo pro tranzit.. Proč to nejde i u nás..? Proč když nechcou zrušit zákon nevydají vyjímku na dojez..?Opravdu si Ministr dopravy pan Ťok myslí,že když ve 21hod po skončení zákazu,naráz vyjedou z benzinek a parkovišť kamiony,že je to mnohem lepší,než kdyby jeli průběžně i mezi 17-21hod..? Rád bych poznal toho experta který mu takovou hloupost radí... Páteční zákaz prosadil Ministr Bursík aby mohli v klidu dovolenkáři vyrazit na dovolenou. Pokud je mi známo 90% lidí jezdí na dovolenou až večer po 21h až je chládek. Doufám, že se někdo chytí za nos a tenhle NESMYSLNÝ ZÁKAZ zruší...

 

Jana Henešová
Nepřihlášený uživatel

#86

2016-07-04 17:58

Protože i řidič je člověk a má právo se dostat domů za rodinou, kolikrát po několika týdnech na cestách,vzit si čisté prádlo a doplnit zásoby jídla protože s kamionem to je problém si někde nakoupit i když mají nonstop a parkoviště je prázdné nesmíte si zajít koupit ani vodu. Proč tam nedají časové omezení stání, to se dá velmi jednoduše skontrolovat, pokud mají obavy z toho aby tam nespali. A vůbec bez kamionů by si ani neškrtli. Pardon že píši i o jiném problému ale štve mě to taky.


Nepřihlášený uživatel

#87

2016-07-04 18:03

Zakázal bych kamionům jezdit úplně. Švýcaři maj zem samý kopec a skálu. A kamiony nemají. Proč by to nemohlo jít na té naší placce? Vyhna tu prašivou kamioňáckou verbež z naší země!


Nepřihlášený uživatel

#88 Re:

2016-07-04 18:12

#87: -  

 

 Ty nevíš o čem mluvíš, o řidiče kamionů se ve Švýcarskou starají dobře, byla jsem tam mockrát, zatato ty bys umřel hlady bez nás.


Nepřihlášený uživatel

#89 Re: Re: Re:

2016-07-04 18:14

#85: - Re: Re:  

 Souhlasím 


Nepřihlášený uživatel

#90

2016-07-04 19:49

Tak jako řidiči osobnich aut chtěji na chatu za odpočinkem.Tak já chci,aby múj muž a všichni řidiči kamionú jeli včas domů.A také mohli odpočívat.
Anavi

#91 Re:

2016-07-04 19:53

#87: -  

 Ty jsi dobře vymašténý.Určitě nemáš ani kolo.Co sem lezeš


Nepřihlášený uživatel

#92

2016-07-04 20:03

Melo by se s tim zacit neco delat... Jak bylo zmineno ridici jsou taky lidi a ne stroje ktery delaji svatek nesvatek...
Vojtěch Čáp

#93 Na papír!

2016-07-05 00:46

Hoďte petici na papír a budu s ní obcházet každý parkoviště na kterém zastavím. Internet je hezká věc, ale pořád je tu spousta truckerů kteří k němu přístup nemají nebo je to mine. 


Nepřihlášený uživatel

#94

2016-07-05 04:11

Tuto petici jsem podepsal z duvodu,ze nastanou situace kdy z dopravnich neb casovych nakladek ci vykladek mohou nastat zdrzeni pri,kterych neni moznost se vratit domu do 17 hodiny a bezpecne zaparkovat.Toto omezeni by take mohlo byti implementovano i obracene,treba tak aby mohla vetsina z nas dojet domu,pres hranice apod.,s tim ze bude zakaz jizdy pro osobni dopravu s vyjimkou autobusove. Proc musime my stat jen na zaklade toho aby ostatni mohli vycestovat z velkych mest bezpecne na chalupy a odpocivat.Toto omezeni je pro nas bez kompromisu. I Ja jako ridic mam pravo dojet domu a zacit delat pauzu i odpocivat jako,kterykoli obcan teto republiky za predpokladu,ze ma narok na odpocinek. Na druhou stranu by to byla i mensi zatez i pro nase zamestnavatele i pro Me,protoze nemusi nahrazovat 1-14 denni pauzy cimz se pripavuji o penize ktere,bych mohl vydelat sobe i firme u ktere jsem zamestnan. Zaverem,bych chtel jen dodot at si nasi zakonodarci,dopravni speciaste a ostatni,kteri maji s timto omezenim co docineni,prehodnuti sva rozhodnuti a pouziji selskeho rozumu. Neni spravne omezovat jednu skupinu a podporovat druhou,tj utok na prava lidi,kteri chteji videt sve blizke po tydenni,14denni i vicedenni praci jak v CZ,EU,nebo i za ucelem jizd mimo EU.Kazdy ma pravo na odpocinek,ale jen o vikendu je cela rodina pohromade.
Bimbo

#95 Re: Re:

2016-07-05 04:13

#77: Marek - Re:  

 Proc jim tedy neumoznit odjezd z cz nebo pres cz,pane vy jste alibista nebo vul.

 

zuzi

#97

2016-07-05 05:39

jsem pro i já chci mít přítele doma aspon na 2 dny

 


Nepřihlášený uživatel

#98

2016-07-05 05:51

Veka krat koli svoatkom pridem domov neskoro a dokonca stratim moznost vycestovat znovu do eu a pridem o jeden tyzden cize jednu tocku za ktoru som mohla mat zaplatene.
Aj hypermarkety robia sviatky a ludia si mozu zarobit a my kamionysti sme sviatkami tiez ukrateny o peniaze.
Napriklad tento rok v maji spanielsko aj francia aj nemecko mali vela sviatkov misela som stat 48 hodin v eu kym som sa dostala domov a stratila jeden tyzden. Alebo mala som aj taku moznost ze som zakaz presla ale s pokutou.
Vilas

#99

2016-07-05 05:56

Tak na co je EU jak si každý stát dělá co chce!zrušit ani z Ťokem.


Nepřihlášený uživatel

#100

2016-07-05 06:51

Je to nesmysl,pro přib.... pražáky!