DRŽÍME SPOLU

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#4

2016-03-18 09:06

Já jsem měla také postíženého syna,na nic neměl nárok,vlastně ano,na klasické vyšetření,ale jakmile šlo o lázně,cvičící program nebo pojištění,tak to opravdu né,jako bych tuto nemoc aplikovala sama,a dnes i když je několik let po smrti,se s problémy setkávám nadále,třeba roky,které jsem o něj pečovala jako by nebyly,uznají vám tři roky a když náhodou máte další děti máte je pouze omluvené,ale do odpracovaných se nezapočítávají,takže jako by tohle práce nebyla............nechci si stěžovat,jen mi to ani ted,když už jsem o několik let starší jedno není..............Alena

Odpovědi

Kateřina

#43 Re:

2016-04-06 13:37:16

#4: -  

 Vážená paní Aleno, péče o dítě se považuje za náhradní dobu pojištění pro nárok na důchod. Standardně jsou to u každého dítěte 3 roky, pokud je však dítěti (staršímu 10 let) přiznán příspěvek na péči alespoň 2. stupně, tak lze zažádat u OSSZ, abyste byla brána jako pečující osoba, tzv. péče o osobu blízkou. Tato doba se Vám pak také počítá jako náhradní doba pojištění. U dětí mladších 10 let se počítá i příspěvek na péči 1. stupně.