Petice za odvolání ředitelky ZŠ Jílové, Mgr. Markéty Kácové

Quoted post

L. N.

#5

2015-11-13 07:18

Je mi to nepříjemné,že to tady musim napsat,ale p. Peterka nemyslíte si,že na této situaci máte většinový podíl. Myslím, že byste se měl omluvit všem zaměstnancům školy, kteří tam za vedení Mgr. Hanzlové pracovali, protože kdybyste v r. 2011 nevyburcoval vedení města k vyhlášení výběrového řízení na ředitele/ky ZŠ nemuselo k téhle menilé situaci vůbec dojít. Mgr. Hanzlová si mohla v klidu ředitelovat ještě nějakou dobu,než by se vyhlásilo výběrko,které by se vyhlásit už muselo. Ale takhle tlačit vedení,aby to udělalo???? Vedení se toho chytlo a nasadilo si svého koně, tak to tady máte co jste chtěl - Změnu ve vedení ZŠ.

Odpovědi

Z.H.

#6 Re: ZŠ

2015-11-13 09:15:14

#5: L. N. - ZŠ 

 Paní Hanzlová byla a je super učitelka, ale škola se za jejího vedení v poslední době už nikam neposunovala. Čerpání dotací z EU pokulhávalo. Kdyby se nepřeskakovali kandidáti a ředitelem se stal pan Zibner, mohlo být všechno OK. Stačí se podívat, jak kvete škola v Tisé, kde teď řediteluje. Nikdo nečekal, že roli budou hrát kamarádi a spolukandidáti.

Jiří Peterka

#7 Re: ZŠ

2015-11-13 09:58:43

#5: L. N. - ZŠ 

 Dobrý den,

samozřejmě, že máte pravdu. Vyburcování města (neburcoval jsem ovšen jenom já - to jste neuvedl) jak říkáte mělo přispět k tomu, aby se skutečně zahájil konkurs, aby se skutečně uchazeči zajímali o to, co mají kde vylepšit a předložili projekty, ze kterých si měla Rada města vybrat. Jak byl udělán konkurs víme. Nejdříve bylo známo osazenstvo konkursní komise, které si promptně pan Mgr. Zibner opsal. I když jsme tehdy jako občané (bylo nás více), chtěli, aby se  nejdřívě vyhlásil konkurs, a až po obdržení obálek se sestavila komise - dle tohoto vedení to prostě nešlo. OK. Potom si toliko oblíbený starosta začal dělat co chtěl - obrátil pořadí které učila odborné komise (a RMJ mu to schválila), hájil neoprávněné čerpání finančních prostředků, RMJ si vytřela zadnici usnesením Školské rady. OPRAVDU NEMOHU ZA TO, KOHO JSTE SI ZVOLILI....

Dalším aspektem je managerský profil současné ředitelky. Zralý a vyzrálý manager po se nástupu do funkce snaží tým stmelit a ukázat, jak se to dá dělat jinak, představit svou vizi. Takový manager je schopen čerpat know-how od služebně starších kolegů, využít jejich praxe a nasměrovat je dle svého do modelu, kterého chce dosáhnout. Ano, dá to práci, ale výsledky jsou vynikající...

Naproti tomu vyházet lidi s praxí (ještě ani neumět dát výpověď a tím rozhazovat peníze), udělat takové klima, že z podřízených se stanou ovce a pomyslnými ovčáckými psy je strach o práci , donašečství a kamarádšoft včetně zaměstnávání "vyvolených bez výběrového řízení", to je druhý styl řízení. Takový manager se jen stará o to, aby mu někdo nepřerostl přes hlavu, není zájem o to, aby někdo poukázal na to, že se to takto nesmí dělat atp. Neschopný manager musí mít zákonnitě ještě více neschopné podřízené, nebo alespoň mlčící vystrašené ovečky. Mimochidem, prvním krokem naší, doposud paní ředitelky, byla změna pracovních smluv a doplnění dodatku o MLČENLIVOSTI.....

ZA TOTO, TAKÉ NEMOHU. Já jsem neobrátil pořadí uchazečů, které určila konkursní komise a několikrát jsem usiloval (i pan Kalous), aby ředitelka byla odvolána. Má snaha byla oživit a opravdu zlepšit věci ve škole, ale opravdu nemohu, že jste tyto věci minulé volební období nijak nemonitorovali a OPRAVDU NEMOHU ZA TO, že jste i přes výše uvedné hříchy TOTO VEDENÍ OPĚT ZVOLILI....

S pozdravem. Jiří Peterka

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2016-05-21 20:29:38


Z.J.

#13 Re: ZŠ

2016-05-21 20:34:20

#5: L. N. - ZŠ 

 Tohle je ten nejhloupější argument, jaký se tu mohl vyskytnout.