MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#62068 Re: Re: Re: Re: Re: Sám jsi ubožák

2015-10-22 12:46

#62043: - Re: Re: Re: Re: Sám jsi ubožák 

 

V roce 1989 jsem byl studentem VŠ a revoluce jsem se aktivně účastnil na náměstích. My mladí, resp. většina z nás, vlastně neslyšela na nic jiného, než na myšlenku vyměnit ty staré papaláše typu Milouše Jakeše za střední, dynamičtější generaci, která by více rozpohybovala potřebné změny. Ti dědci nám lezli krkem, cítili jsme, že jsou totálně neschopní, proto jsme šli demonstrovat. Ale najednou se na těch náměstích "cosi zvrtlo", kdosi zprvu proti naší vůli vyrukoval s Havlem a dalšími disidenty a začali nám ho na náměstích podsouvat, chtě nechtě jsme se v tom davovém šílenství všichni přidávali a skandovali "Havel na hrad!", ač vnitřně jsme s tím mnozí nesouhlasili. Ano, komunistická propaganda udělala své, ale i přesto, že jsme si to uvědomovali, protože jsme samozřejmě poslouchali potají Hlas Ameriky a Svobodnou Evropu, nám všichni ti disidenti lidsky sympatičtí nebyli, neměli naši důvěru. Viděl jsem to na spolužácích, kteří se v našich študáckých kolektivech projevovali proti režimu - mastňáci, somráci, věčně bez koruny, pořád v hospodě, chlastali; když byla nějaká akce, tak hned se chopili organizace a čile vybírali rovným dílem od všech ostatních na bečku, ale tu pak samozřejmě vypili oni, protože dívky a slušní studenti byli rádi za dvě tři piva... Tahleta "vychcanost" a příživnictví mi na těch tzv. odpůrcích režimu , rádoby chartistech a disidentech vadily už tenkrát, takže jako tehdejší student se mohu podepsat pod knihu "Ukradená revoluce". Byli jsme zneužiti jako stádo volů! Už jen sehraná role Ludvíka Zifčáka svědčí o tom, že "revoluce" byla vyvolána mladšími garniturami režimu, které chtěly převzít moc, a ono se to nakonec zvrtlo někam úplně jinam... Když jsem to konzultoval s osmašedesátníky, které jsme tenkrát chtěli zpátky - Dubček byl vlastně náš ideální kandidát na prezidenta, tak někteří z nich přiznali, že nikdo jiný než chartisté to nemohli zvládnout. Komouši tenkrát zvolili nějakého železničáře Urbánka generálním tajemníkem strany a tím se (možná úmyslně nebo z nějakého rozkazu) úplně odstřelili. Adamec a později Čalfa s Pithartem to neustáli a Klaus je vytlačil, když se v roce 1992 dostal do čela OF. Věřím tomu, že s Dubčekem jako prezidentem, Adamcem a několika dalšími osmašedesátníky, jako např. Tigridem, Dienstbierem, Pithartem apod., pokud by to drželi v rukou a nehráli jen druhé housle, bychom všechen ten marasmus rané kapitalistické fáze nezažili. Komoušů jsme se stejně ani tak nezbavili...

 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#62072 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sám jsi ubožák

2015-10-22 13:36:46

#62068: - Re: Re: Re: Re: Re: Sám jsi ubožák 

 Nezvrtlo se nic, je to váš pohled na události, mluvte tedy za sebe nemluvte za tehdejší studenty. Já se dnes na Klause dívám logicky s velkým despektem, ale nikoliv na celkovou změnu a tehdejší události. Mnohé je dnes ale dalwko jasnější, např. vystoupení Miloše Zemana s jakousi stastikou, kterou nikdo nemohl ověřit a mohl tedy říkat prakticky cokolliv.