MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#46845

2015-04-26 08:30

Ukrajinské média často píšu o tom, že poslanci parlamentu a rôzni patrioti žiadajú vojnu proti Donbasu „až do konca“. Popritom sa však týmto patriotom akosi nechce na front a do armády neposielajú ani svoje detí. Radšej pre nich nachádzajú „teplé miestečka“...

Poslanec Najvyššej rady Jurij Timošenko, bývalý veliteľ dobrovoľníckeho bataliónu Kuľčického, menovec bývalej premiérky a súčasnej poslankyne Najvyššej rady Júlie Timošenkovej, priamo počas zasadnutia ukrajinského parlamentu ostro kritizoval vedúcich politikov a dokonca samotného prezidenta Petra Porošenka a obvinil ich z toho, že žiadajú pokračovať vo vojne až do konca, avšak vlastné detí na front neposielajú a nachádzajú im „teplé miestečka“.Ukrajinskí novinári však poukazujú na to, že poslanec Timošenko vystúpil v priebehu 1,5 hodiny 3 razy. Najprv hádzal hromy a blesky na vedúcich politikov, ale potom sa im v dvoch mimoriadne krátkych prejavoch ospravedlňoval. Novinári sa pokúsili zistiť, prečo nastala táto premena, ktorú samotný poslanec vysvetlil iba prílivom emócií v súvislosti s odchodom jeho bývalých podriadených „na front“. Novinári však poukazujú na to, že medzitým mal pomerne tvrdú výmenu názorov s niektorými vedúcimi predstaviteľmi jeho politickej strany a zmenil svoj postoj...

Na tribúne začínal mimoriadne ostro: „Som proti tomu, že na Ukrajine existuje rozdelenie ľudí na jednoduchých a „rafinovaných“. Som proti tomu, že bojovať na fronte musia iba roľníci, robotníci a ich deti. Som proti tomu, že deti tých „rafinovaných“ nebojujú, ale študujú niekde v zahraničí. Som proti tomu, že prezident Ukrajiny poslal svojho synčeka do Najvyššej rady a urobil z neho poslanca – a to v tom čase, keď tisíce cudzích detí posiela zomierať na front,“ prízvukoval.

Potom sa otočil k Júlii Timošenkovej, ktorá neustále vyzýva na pokračovanie v bojoch proti povstalcom: „Júlia Vladimírovna, vážim si vás donekonečna, avšak keď tu stále opakujete, že treba bojovať až do konca, musím povedať... Pošlite vašu dcéru bojovať a budem prvý, kto sa vám pokloní a budem tlieskať každému vášmu slovu.. V našom batalióne Kuľčického bojujú desiatky dievčat. Hrdinsky bojujú, majú najvyššie vyznamenania. Aj vy pošlite svoju dcéru Júliu na front – bojovať. Som proti tomu, že u nás už nemá kto bojovať na fronte a preto deťom – invalidom musíme brať otcov. Som za to, aby všetko bolo rovnaké a čestné – aby bojovali aj milionári, aj otcovia milionárov,“ zdôraznil.

Potom sa však Jurij Timošenko v priebehu krátkeho času zasa na chvíľku objavil na tribúne a ospravedlnil sa prezidentovi a Júlii Timošenkovej. Vysvetlil to tým, že je nervózny z toho, že jeho podriadení odchádzajú na front, ale on zostáva v parlamente – môžu ho považovať za dezertéra...

 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#46848 Re:

2015-04-26 09:45:01

#46845: -  

 Nepíší to náhodou Zemanem tak oblíbené parlametní listy symbol ruské propagandy v ČR. 

Jediné co občané Ukrajiny žádají, aby byla zachována nejen celistvost Ukrajiny a to včetně Krymu a aby administrativa Ukrajiny logicky tedy zajistila vymahatelnost práva na celém území Ukrajiny. 

O žádné chuti válčit žádné seriózní noviny nepíší neboť nic takové na Ukrajině skutečně nepanuje, mimo jiné proto je složení parlamentu Ukrajiny prosto jakékoliv extrémistické strany, tedy ani Pravý blok, ani komunisté nyní v parlamentu Ukrajiny nesedí.