Petice za podporu Miloše Zemana

Quoted post

Frederick Santer, padouch II. kategorie

#582 Re: Re: Re: Re:

2014-11-09 17:56

#581: Roman Skácel - Re: Re: Re:  

 "Na omluvu pana prezidenta zapomeňme a nezlobte se na mě Zoro, tohle ho usvědčuje nejen z nízkého sprosťáctví, ale rovnou z bezchrakternosti."

Ne, to ho z bezcharakternosti opravdu neusvědčuje, i když byste si to asi přál. Toho "usvědčuje" z jediného, že neustoupí ani o píď, když je přesvědčen, že se zachoval správně. Můžeme se bavit o tom, jestli se jako prezident zachoval či nezachoval správně, ale každý, kdo ho za toto či neomluvu obviní z bezcharakternosti, tak je zaujatý. Hodně zaujatý.

Odpovědi

Roman Skácel

#597 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-09 18:58:03

#582: Frederick Santer, padouch II. kategorie - Re: Re: Re: Re:  

 Pak si mě přičtěte k hodně zaujatým.

Já Vás zařazuji tímto také k bezcharakterním, když dovolíte.

Lidé, kteří se neumí omlouvat za prokazatelně špatné činy těm, které poškodily, tím pouze ukazují svůj charakter ve vztahu k okolnímu světu, a to především bezohlednost, aroganci, egocentrismus a asociálnost, vždy přímo úměrné dopadu jejich činu na jiné. Deklarují tímto chováním vždy, že činu nelitují.

Většinou jde o jedince, kteří naopak omluvu vždy vehementně požadují a jsou ctižádostiví a chovají se nadřazeně až povýšenecky. Úctu si vynucují a chyby ze své strany vůbec nepřipouští.

Musel jsem trošku zalistovat ve svých poznámkách z psychologie, abych to nepopletl.