MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post

EG

#8778 Je tato petice oficiální a bude mít smysl...

2014-11-09 15:50

Dobrý den, 

 

chtěla jsem se zeptat, petici jsem podepsala a prezidenta Zemana nevolila...jak byl zvolený, byla jsem v šoku, jak je to možné...

 

Ale problém v téhle petici je v tom, že je jen na netu.

Oficiální petice musí mít jméno a příjmení, adresu trvalého pobytu, vlastnoruční podpis a číslo OP, jinak je petice neplatná. 

 

Takže nevím, zda tato petice bude mít vlastně efekt a komu jí tvůrce petice předá, navíc někteří lidé jsou anonymní, nepíší tam ani své jméno a příjmení, takže to je jako by ani petici nepodepsali...takže jaký tedy má vlastně tato petice význam? Je vlastně neoficiální... 

 

Děkuji za odpověď.

Odpovědi

Jirka

#8781 Je tato petice oficiální a bude mít smysl...

2014-11-09 16:04:29

#8778: EG - Takže nevím, zda tato petice bude mít vlastně efekt

 Dobrý den, paní nebo slečno EG. S tou peticí ... ono to je celkem jedno. Ani kdyby to byla plnohodnotná petice, tak není pro nikoho závazná. Ani kdyby ji podepsalo 5 mil. lidí včetně těch atributů, o nichž píšete, nemusí na jejím základě prezident abdikovat. Smysl petice je podobný, jako smysl demonstrace - ukázat, že je tu mnoho lidí, kteří s prezidentovým konáním hrubě nesouhlasí. A myslím, že toto má smysl.

kdemohkrad
Nepřihlášený uživatel

#8783 Re: Je tato petice oficiální a bude mít smysl...

2014-11-09 16:06:17

#8778: EG - Je tato petice oficiální a bude mít smysl... 

 Vysihla jste to perfektně...

Zde si plácá játra také kdejaký pobuda, kterého doma nebere vážně ani lopatka na uhlí a když si zajde na pivo, musí ho usrkovat u pípy, protože ho ostatní štamgasti ke svému stolu nepustí...

Ale tady -  tu máš čerte kropáč...prolistovat diskuzi,   Ctrl C ...Ctrl V ... a je příspěvek jako do Vilímkova kalendáře...

...A hrdý bojovník za humanitu a kdemohkradcii, havloidní pěšák, který jinak  nedá dohromady holou větu, aby dávala smysl, má najednou pocit že je mladým Peroutkou...

 

...ad nauseam usque...

Frederick Santer, padouch II. kategorie

#8785 Re: Je tato petice oficiální a bude mít smysl...

2014-11-09 16:12:50

#8778: EG - Je tato petice oficiální a bude mít smysl... 

 Jak je to možné, jak je to možné...no zvolili ho jiní, to se v demokracii holt stává.

Petice není neoficiální, není to petice, to především. Ani petice, která by podle zákona obsahovala vše, co obsahovat má, by neměla v tomto případě žádnou váhu, protože prezidenta lid odvolat nemůže.

Kdyby šlo skutečně jen o "manifestační" petici, kde by bylo uvedeno, že jde o vyjádření nesouhlasu s vyjadřováním prezidenta, tak sem vůbec nelezu a mlčím, ale když se petice tváří jako petice skutečná, a ještě si dovlí vyzývak prezidenta k abdikaci, tak sem prostě svůj názoz na její nesmyslnost prostě vyjádřit opakovaně musím. I když jsem tím mnohými považován za kremlofila, alkoholika, nezvdělanou lůzu ze IV. cenové :-)