Karle Schwarzenbergu, dodržte slovo a skončete v politice!
Pes |
/ #206 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis2013-02-15 15:36#204: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: P.Eichlere, nastuduj si dějepis O práci zadarmo: částečně se dá s vámi souhlasit, jenže jde o tu hranici (jako vždy). Lidé, kteří jsou na úřadu práce několik měsíců a hned jsou posláni na práci zadarmo, to žádný smysl nedává (oni žádné pracovní návyky upevňovat nepotřebují). Nakonec se to píše i v tom článku. Stejně tak ponižování lidí při této práci (odkazy lze dohledat) k tomu nepatří. Jak vidno, pravičáci ve Velké Británii to taky přehnali, za čož je odsoudil soud. U nás to dopadlo stejně. S lidmi nelze jednat jako s hadry. To vede jen k revoluci. Navíc tahle práce zadarmo velmi deformuje pracovní trh. Co se týká korupce, tato vláda udělala malé kroky, ale ty podstatné ne. Navíc je namočena hned v několika korupčních skandálech. Když Švýcaři vyšetří MUS, tak naše protikorupční vláda dělá jen obstrukce. Kauzy Drábkova software, sKarty, 2. penzijního pilíře, to vše jsou projekty, kde byla korupce nebo které byly navrženy zcela hloupě. Co se týká levice, mě se spíš líbí ten rovnostářský přístup. Když volební právo, tak pro všechny. Když zdravotní pojištění, tak pro všechny. Protože ti opravdu bohatí tyhle sociální vymoženosti nepotřebují, ti si zaplatí třeba malou armádu aby je chránila místo policie a celá společnosti jim může být ukradená. Ale ti ostatní potřebují žít ve společnosti, kde jsou garantovány určité základní jistoty, která drží alespoň trochu sociálně při sobě. Země, kde se každý druhý den stávkuje není výhodná ani pro investory. Nakonec ze stabilního prostředí těží všichni, i podnikatelé atd. Nechci skončit v zemi, kde volební právo mají jen ti, co projdou testy (jak to zkoušeli v USA), nebo ti, co zaplatí dost daní. Nechci žít v zemi, kde mají všichni právo platit si komerční zdravotní pojištění, ale protože na to většina nemá, tak je to jen teoretická svoboda (jako v USA). Máme velmi levný a funkční sociální stát. Místo abysme ho udržovali a rozvíjeli, tak ho stále někdo chce zprivatizovat. Stačí porovnat výkon a náklady např. zdravotnictví v evropských zemích a v USA. Navíc za těmihle privatizacemi stejně stojí jen snaha vybraných skupinek namastit si kapsu a politiků, kteří jim k tomu pomáhají. |
|
ŽÁDÁME VYŠŠÍ TRESTY ZA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT
PETICE za přejmenování Moskevské ulice v Karlových Varech na počest Jiřího Bartošky
Trest členům gangu týrající zvířata v Číně
Výzva vládě k zabezpečení urgentní humanitární pomoci Gaze a dosažení dohody o příměří
Výzva Radě ČT k odvolání generálního ředitele ČT Jana Součka
Zajištění dostupnosti léčby ADHD i pro dospělé: návrh na úhradu lisdexamfetaminu (Livizux) bez doplatku
Sky Shield pro Ukrajinu - otevřený dopis předsedovi vlády České republiky
Deklarace zastání se srnčí zvěře
Petice za zabavení majetku ruského teroristického státu v ČR
Petice za ochranu Kunratického lesa pro lidi
Chcete něco změnit?
Bude-li člověk mlčet, nic se nezmění. Autor této petice se rozhodl něco změnit a jednat. Uděláte to samé? Zahajte sociální hnutí vytvořením petice.
Vytvořte vlastní peticiDalší petice, které by vás mohly zajímat
Přísný trest pro Štěpánku Hermannovou
2159 Vytvořeno: 2025-09-05
Zachovejte jména pro vlaky ČD
837 Vytvořeno: 2025-09-10
Petice za výstavbu nového fotbalového stadionu v Brně, Za Lužánkami - NE další rezidenční výstavbě připravované politiky.
7725 Vytvořeno: 2023-01-13
Svoboda a bezpečí pro Luku – pomoc na právní boj
236 Vytvořeno: 2025-09-06
Petice za vyhlášení památných stromů v k.ú. Vacenovice
217 Vytvořeno: 2025-09-08
Petice občanů proti výstavbě větrného parku ve Velké Skrovnici
195 Vytvořeno: 2025-09-08
Dovolte slonici Bala dožít v ZOO Liberec
748 Vytvořeno: 2025-07-27
Petice za zachování a opravu kulturní památky železničního mostu pod Vyšehradem
25687 Vytvořeno: 2022-12-13
Petice proti kácení stromů v ulici Českobratrská na Mělníku
269 Vytvořeno: 2025-09-03
Podpora KTF UK a vyjádření důvěry stávajícímu vedení.
699 Vytvořeno: 2025-09-02
Výzva vládě Pomoc pro 100+100 dětí z Gazy
984 Vytvořeno: 2024-04-08
ŽÁDÁME VYŠŠÍ TRESTY ZA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT
136435 Vytvořeno: 2025-02-11
Petice proti Bruselskému šmírování
277 Vytvořeno: 2025-08-26
Petice za zvýšení bezpečnosti v ulici Pražská, Chýně
60 Vytvořeno: 2025-09-11
Petice za přejmenování Mojmíra Kopřivy na Čendu Legendu
66 Vytvořeno: 2025-09-06
PETICE ZA REFERENDUM PROTI EMISNÍM POVOLENKÁM
878 Vytvořeno: 2025-07-27
Propusťte Ondřeje Chlupa!
144 Vytvořeno: 2025-09-03
HUMANS FOR CEASEFIRE / žádáme příměří v Gaze a Izraeli
7312 Vytvořeno: 2024-03-26
Vraťte vlaky na Dobříš!
1432 Vytvořeno: 2025-02-26
Petice za výstavbu parkovacího domu nebo P+R parkoviště u železniční tratě ve Strančicích
107 Vytvořeno: 2025-09-03