Karle Schwarzenbergu, dodržte slovo a skončete v politice!

My, níže podepsaní, žádáme Karla Kalous...Schwarzenberga, aby odstoupil ze svých politických funkcí v čele TOP09, předsednictva vlády a ministerstva zahraničí a dodržel tak svůj slib, že v případě neúspěchu v prezidentských volbách skončí v politice.

Karel Schwarzenberg plnil dlouhou dobu roli maskota svého politického dvojčete Miroslava Kalouska, jednoho z nejprotřelejších dinosaurů české politiky (nechvalně proslulého nákupem smrtících padáků, figurováním v kauze CASA a mnohým dalším). Jak se však během prezidentské volby ukázalo, masky spadly a většina voličů již Schwarzenbergovu roli Kalouskova bílého koně prokoukla. Schwarzenbergovo formální předsednictví v TOP09, řízené fakticky pevnou rukou Kalouska, působí již velmi nevěrohodně a křečovitě.

Bez ohledu na temný stín Miroslava Kalouska či dalších pochybných osob ze svého okolí a vedení TOP09, sám Karel Schwarzenberg není ani zdaleka bez poskvrny. Jen máloco je totiž natolik vzdáleno skutečnosti jako jeho vyumělkovaný mediální obraz dobrotivého „knížecího strýčka s fajfkou“. Stačí jen letmý výčet ze Schwarzenbergových reálných počinů, ať již v politice, či mimo ni:

  • Ke svému nemalému majetku si pomohl pochybnými restitučními praktikami. Za účelem majetkového zisku poskytl úplatek příslušnému úředníkovi, k čemuž se bez uzardění později veřejně přiznal.  Aby získal majetek (po strýci Jindřichovi, jenž jej v dospělosti adoptoval), na nějž neměl podle české legislativy nárok, podařilo se mu prosadit, že bylo upřednostněno právo rakouské. České právo totiž říká, že dědická práva po biologických rodičích adopcí zanikají, kdežto rakouské právo je umožňuje. Naprosto bezohledně a machialvelisticky připravil o podíl na rodinném dědictví svou nevlastní sestru Elizabeth von Pezold...
  • Pochybnými praktikami zavánějí rovněž jeho četné podnikatelské aktivity. Podílel se mj. na pochybné privatizaci karlovarské Becherovky, o níž se nahlas říkalo, že se „tuneluje státu před očima". Jeho společníkem byl již tehdy Zdeněk Bakala, později jeden z hlavních sponzorů TOP09 a ústřední aktér pochybné privatizace bytů OKD. Podivně dopadlo i hospodaření jeho Nadace Bohemiae, jež skončila v konkursu s milionovými dluhy na daních. V roce 2002 doslova hazardoval se zdravím spotřebitelů, když při prodeji ryb ze svých rybníků obešel mezinárodní zákaz prodeje ryb, jež neprošly povinnými laboratorními testy k vyloučení kontaminace nebezpečnou malachitovou zelení. Později si na opravu svých rybníků vyžádal milionové státní dotace, o půl roku však přešvihl řádný termín kolaudace, pročež měl ze zákona dotace správně vrátit. Nic však vracet nemusel, ministr financí, parťák kalousek, mu vše benevolentně prominul...
  • Dlouhodobě podkopává české národní zájmy. Zúčastnil se zasedání skupiny Bilderberg Group, podporuje bombardování suverénních států. Jeho zahraničně politická orientace je jednostranně proamerická, proizraelská a protiruská. Podpořil skupinu Pussy Riot, proslulou provozováním hromadné soulože v moskevském muzeu či provokativních happeningů znesvěcujících pravoslavné kostely. Uznal nezávislost Kosova, státního útvaru v područí balkánských narkomafií, obchodníků s lidskými orgány apod. Podepsal smlouvu o americkém radaru a na půdě OSN hlasoval proti zákazu použití zbraní s ochuzeným uranem, což je v příkrém rozporu s obrazem lidskoprávně orientovaného humanisty, do nějž se s pomocí médií bedlivě stylizuje.
  • Lidem kolem něj a vedení TOP09 jsou vlastní totalitní praktiky. Schwarzenbergovi nepohodlní lidé, jako Adam Bartoš, Ladislav Bátora či Jakub Klouzal byli profesně zlikvidováni. Ve všech uvedených případech přitom jen za to, jak se o Schwarzenbergovi, resp. jeho ministerských praktikách, svobodně a demokraticky vyjádřili...
  • Podporuje a zaštiťuje všechny sporné kroky Nečasovy vlády, jako rušení příspěvků invalidům, zavádění sKaret, zvyšování DPH na základní životní potřeby apod. Odmítá majetková přiznání, zastává se anonymních akcií, schvaluje dohodu ACTA. Vždy drží s vládní kamarilou „basu“, nikdy nevystoupil s vlastním kritickým návrhem. Nejvíce jde samozřejmě na ruku Kalouskovi, jehož chválí, takřka kudy chodí. Důrazně se za něj postavil i v kauze CASA, v níž jde podle všeho o miliardové podvody, spjaté s lidmi okolo samotného vedení TOP09 – Kalouskem, Parkanovou, či některými dalšími.
  • Jeho vystupování je krajně pokrytecké. Připomíná vějičku ve větru, postoje mění jako ponožky, podle toho, jak  se mu to hodí. Ač místopředseda Nečasovy vlády, v prezidentské kampani se stylizoval do role ochránce „chudých a slabých“. Nanejvýš pokrytecky se zachoval v kauze Čunek, zaklínaje se odchodem z tehdejší Topolánkovy vlády, což je o to více konsternující v porovnání s jeho nekritickým postojem ke Kalouskovi, vůči němuž a jeho praktikám – nejen v kauze CASA – nikdy ani nepípnul.
  • Jeho erudice, inteligence a kvalifikace k výkonu vysokých státnických funkcí je okázale nízká. Nemá ukončené formální vzdělání, nedokončil jedinou vysokou školu. Názorně tomu odpovídá fatální úroveň jeho (ne)znalostí i projevu. Coby předeseda TOP09 přiznal, že ani nezná její program, jako prezidentský kandidát nebyl s to vybavit si slova české státní hymny... Chybuje v ústním i písemném projevu, nezvládá koncovky základních pádů, zaměňuje měkké „i“ a tvrdé „y“... V předvolebních debatách byl patrně odkázán na sluchátko s nápovědou, sám nebyl schopen ani řádně odvolit...
  • Patří k našim nejvulgárnějším politikům, jeho výroky jsou za hranicí vkusu a slušnosti. Rakouské aktivisty nazval „magory“, lidovce „černoprdelníky“, sociální demokracii „povětrnou holkou“, koaliční partnery označil za „paka“. Po jeho skandálním výroku na adresu italského premiéra museli čeští diplomaté napnout všechny síly, aby zažehlili mezinárodní diplomatický skandál. V debatě před prezidentskou volbou K.S. nechutně urazil válečného veterána, hrdinu bojů druhé světové války. Dle svědectví Václava Novotného K.S. místo odpovědi na nepohodlný dotaz odvětil vulgarismem: „polib si“; policejnímu řediteli Lessymu, stejně jako Věcem veřejným, vzkázal „ať drží hubu“.

Výše uvedené je jen špičkou ledovce z činů, jimiž tento politický chameleon dlouhodobě poškozuje zájmy naší země a většiny jejích obyvatel. Celá jeho politická kariéra je jednou velkou blamáží a vede nás k přesvědčení, že měl již dávno z aktivní politiky odejít. Byl by to snad první záslužný čin, který by pro republiku udělal. Tím spíše, že by dodržel slovo, dané před volbami. Alespoň pro jednou by dokázal, že slovo šlechtice platí a my bychom se za něj nemuseli stydět. Proto jej my, obyčejní „plebejci“, naléhavě vyzýváme, aby své slovo – „slovo šlechtice“ – dodržel a z české politiky definitivně odešel.


My, co si pamatujeme    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji My, co si pamatujeme, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...