Respektujte výsledky voleb!!!

Majka

/ #564 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa

2013-02-10 12:54

Pane Eichler,potraviny jsou asi jediná komodita každodenní potřeby, kde jsou ceny srovnatelné nebo nižší oproti platům z 80 let. To nelze popřít. Ale lidé jsou zatížení hromadami plateb,které jsou také potřebné každý den a v té době buď nebyly vůbec, nebo se v poměru k platu zvyšují. Tak např. já sice koupím mléko za 14,90 a rohlík za 1,70 ,ale za rovnátka pro dítě jsem zaplatila 18000. Ošetření u zubaře pod 500Kč nejde. Poplatky za popelnice,vodné a stočné /stočné tehdy vůbec nebylo/,elektřina,plyn, tohle taky platíme denně a ceny se zvedají u něčeho každý rok, u něčeho co 2-3 roky,a to ještě je prezentováno jako velké plus pro lidi,že tento rok se něco nezdraží. MHD v80 letech 1 koruna,dnes cca 16-34 Korun. Ano,je levnější elektronika zájezdy do zahraničí, ale to jsou vesměs věci jejichž spotřebu lze omezit. Jak často kupujete pračku nebo ledničku. Dovolenou si můžete odepřít,když na to nemáte, ale elektřinu a vodu, a léky ne. K tomu si připočtěte nejistotu lidí v soukromých firmách,když dostávají plat se zpožděním, nebo po částech,nejistotu co bude, jestli jejich zaměstnavatel zkrachuje. A není pravda že se lidé v práci poflakujou. Možná státní úředníci, ale v soukromých firmách lidé makají tak, že jsou rádi když dojdou domů a odpadnou.Pak nemají sílu jít dodivadla nebo na koncert,protože jsou unavení,vyšťavení.Pustí si telenovelu,u které nemusejí přemýšlet. pokud tady toto ti, kterým se daří lépe nebudou ochotni vidět, a budou sedřené lidi kteří žijou od výplaty k výplatě nazývat sockama  a prasatama,tak ta frustrace nejen nezmizí, ale bude se zhoršovat.Vím že to není konkrétně na Vás, v jednom příspěvku od vás jsem četla že s těmito projevy nesouhlasíte,proto se vám snažím svoje stanoviska více přiblížit. A ještě odpověď na vaši otázku že nikde nikdo nepíše " já jsem zfanatizovaný pravičák".No jistě,takhle to nikdo nebude formulovat. Ale snad je možné se shodnout, že pokud někdo slepě obhajuje cokoliv co vzejde od pravice, cokoliv co řekne její představitel bez ohledu na fakta a nedokáže druhé straně uznat vůbec nic, a jen umí napadat a urážet,tak to je projev fanatické zaslepenosti.

#563: P.Eichler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Žumpa