Zachraňte kulturu 2013

Martina

/ #237 Re: Re: Re: Re: Omlouvám se že je to dlouhé, ale muselo to ze mně ven

2013-02-07 10:36

#182: - Re: Re: Re: Omlouvám se že je to dlouhé, ale muselo to ze mně ven

Dobré ráno.Bohužel jste vystihl smutný fakt,který je asi jádrem této vyhrocené situace.Kyž někdo není celebrita není ho slyšet :-(   Silně pochybuji,že by ministryně kultury za TOP si mohla dovolit podporovat nějaký kravál na min. financí. To by byl její konec v politice a nedostala by ani místo v nějaké dozorčí radě.  Mně jako obyčejnému řadovému člověku by se třeba teď líbilo, a zapůsobilo by na mně určitě kladně,kdyby umělci živé kultury dali v místních podmínkách najevo, že se zřetelně distancují od ovlivňování a urážek lidí ze strany svých pražských populárních kolegů. Prostě teď by se dalo říct kdo mlčí souhlasí. A pokud protestovali, nebylo to moc slyšet.Takže to by mohla být cesta pro slušné umělce, jak z toho ven,jak obhájit před lidmi čest. Nevím kolik takových je jich podepsaných pod touto peticí,ale já na místě třeba herečky z malého divadla bych se pod petici zároveň s např. Danielou Kolářovou nepodepsala. Třeba založení petice ve smyslu"  My jsme také kulturní pracovníci a nesouhlasíme s ovlivňováním lidí pře volbami a s jejich osočováním po volbách ze strany zejména pražských a brněnských  umělců. " Ale dalším smutným faktem je, že v této zemi je vykradeno,a peníze nejsou nikde,kde je jich potřeba.Já třeba občas divadlo navštívím /nejsem z Prahy/, a to šetření je vidět.Menší sbor, později sbor složený jen z konzervatoristů atd. A to jsou věci které divák zahlídne,co teprveto co ještě není zatím vidět. Čekají nás všechny těžké doby, a jak napsa l jeden  můj předřečník, Bůh nám pomáhej!