Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

R

/ #57 Re: Re: Odkaz na článek kanadského časopisu "Dogs Naturally Magazine"

2013-01-08 19:26

#52: Rdm - Re: Odkaz na článek kanadského časopisu "Dogs Naturally Magazine"

Dobrý večer,

o tom to přeci je, že když Vám někdo něco nemůže na 100% zaručit a vnucuje to čtyřnohému příslušníkovi rodiny a Vám a celé rodině a když nebude po jeho, tak bude hrozit pokutami a policejní šikanou a databázemi atd. Rozumíte prosím přeci tomu principu, že ano? Čeští zvěrolékaři Vám většinou čipy doporučí a nikdo už vedlejší účinky nezmiňuje. Není to divné? Vzpomínáte si jak dopadl svého času s povinnou očkovací kampaní pan "generální hygienik" blahé paměti Vít (doufám, že mi promine, nemyslím to zle), když všechny nabádal k povinnému očkování a pak novináři zjistili, že sám naočkovaný nebyl a dostal chřipku. Prostě něco tady není v pořádku a já věřím, že občané na to časem příjdou. Jinak se budu snažit sem občas přidat odkazy na další články ze západu, kde se hovoří o problémech spojených s "čipováním". Příspěvek v časopisu "Dogs Naturally Magazine" zmiňuje také další kauzy a negativní zdravotní reakce, nicméně samozřejmě to není dostačující: to máte pravdu. Přesto: Zkuste si to ještě trochu lépe prosím pročíst. Samozřejmě je třeba celou situaci sledovat a když už nic, tak si alespoň přečíst onen v Česku tolik omílaný "příbalový leták", kde jsou k jednotlivým výrobkům - "čipům" - zmíněny případné nežádoucí účinky. Můj závěr je: Dobrovolně ano, povinně nikoliv. Děkuji za pochopení. :)