Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

Pavlína Jiráková

/ #103 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneužívání dětí...

2012-11-25 19:40

#97: Andrea Hubáčková - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneužívání dětí...

Vážená,
máte pravdu, můžete vyjádřit svůj názor. Vyjádření politického názoru je, podle mého, "jsem voličem té a té strany, její program je mi sympatický, protože...". Organizování petic a demonstrací proti osobě, u které je proviněním jen a pouze to, že je členem či sympatizantem určité politické strany, negativní propagací politické strany je. Studenty nezajímají kompetence a vykonaná práce Mgr. Baborové, ale z jejich úst zní stále antikomunistický patos, což je politický přesah jejich aktivit. Kdyby studenti protestovali kvůli neschopnosti Mgr. Baborové, je to v pořádku. Ale oni protestují jen a pouze kvůli tomu, že byla zvolena za KSČM.
Můj názor je, že pan Straka nepřekrucuje zákon, pouze Vy si pletete pojmy "vyjádření názoru" a "propagace politické strany" (nezáleží, zda je tato propagace pozitivní nebo negativní - již bylo uvedeno výše, ale opakování je matka moudrosti).
A relevatní právní úprava se stále skrývá pod § 32 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb.