Protipetice na zrušení rally!

Tomáš

/ #17 Narozy obyčejných lidí - nikoliv zaslepených fanatiků

2012-11-13 11:03

Petr Strnad:

„Musím říci, že na soudy je příliš brzo po události. Je třeba provést vyšetřování. Ale podlé mého názoru je situace šílená. Nějaký svaz sdružuje nějaké lidi a ty pořádají nějaké závody a předpokládájí, že lidé mají vědět, že když někde nejsou pásky, tak tam nemají chodit. Co to je za pitomost. Mě nemusejí vůbec žádné regule nějakého svazu nějakých osob zajímat. Předpokládám, že na zábor té silnice a že tam musí být zábor (když musí být i na přejezd silnice při MTB závodech), je správní řízení. A účastníky těch řízení by měli být i všichni majitelé přilehlých pozemků. Nechápu proč bych měl strpět jako majitel pozemku omezování příjezdu a výjezdu z mého pozemku kvůli pár osobám v autech. Co když mám naplánovanou já nějakou akci - dopravu materiálu, oslavu apod. To pak má takový majitel smůlu? V televizi si jejich mluvčí vyprávěl, že prý majitelé to musí strpět - omezení práv - proč by museli něco takového strpět? Ať se takové závody pořádají ve vojenských prostorech - armáda to strpí?


Martin Kocias:

„No jo, pátle, ale když pořádáš rallye, tak nemůžeš říkat, že 100 tisíc vzdělaných diváků je ok a za ostatní nemůžeš. Když to pořádáš, tak se musíš postarat o bezpečnost všech. A jestliže je člověk ohrožen i na vlastní zahrádce, tak to bych byl ochoten respektovat jen dobrovolně a po dohodě, v opačném případě bych tedy prot pořádání závodu protestoval. Asi se holt nebude moct závodit ve vesnicích a jejich okolí, když při tom umírají lidé a navíc ještě to není vina pořadatelů... Nikdo nemá právo omezovat a mrzačit jiné lidi. Myslí si to majitelé bojových plemen psů, že mohou a myslí si to i pořadatelé závodů. „

Irena Hrubá:

"Osobně mám takový názor,že rallye nemá co dělat v obci!A argument že stály v zakázané zóně je směšný - to jako lidé z toho domu nesměli nikam jít nebo odjet svým vozem, ze svého domu? Je to omezování osobní svobody.Kdyby něco takového zastupitelstvo schválilo u nás v obci,půjdu jim namlátit tlamu.Auto skončilo "jen" v plotě,ale co kdyby nehoda byla větší,auto vyletělo do vzduchu a na zahradu,kde by byli lidé?Také by si za to mohli?Nedávno byl případ,kdy auto rallye vjelo do zahrady,kde si hrál chlapec.Také si prý za to mohli sami ti lidé,neměli prý co dělat na své vlastní zahradě!!!!Takže za mě - rallye do areálu k tomu určeném."

Josef Panta:

„Znamená to, že kdykoli si někdo někde usmyslí pořádat závod, tak majitelé pozemků nesmí užívat svůj majetek? Není takové omezení náhodou protiprávní?

A co když někdo bude potřebovat z nějakých vážných důvodu opustit svůj dům?

Nebezpečné sportovní podniky by se IMHO vůbec neměly pořádat v rezidenčních oblastech. Jenom ve volné krajině nebo na uzavřeném okruhu. A tihle jezdci ještě navíc ani nebyli profesionálové, ale jen amatéři.“

Milos Cermak:

"Místa neoznačená páskou jsou u silnice, kde se koná závod rallye, považována automaticky za nebezpečná." Tak to si z nás dělají prdel, ne? Navrhuju, ať si ti hoši koupí autodráhy a blbnou si někde doma v obýváku."

Štěpán Kopřiva:

"Pokud to shrnu, tak podle argumentů zastánců rallye se má věc takto: Je to prima sport, při kterém je občas zabit nějaký divák, ale nic se neděje, protože bezpečnost byla zajištěna tím, že v nebezpečných zónách nebylo nic, co by na ně upozornilo. Zato bezpečné zóny byly označeny viditelně. Jestliže tvrdím, že je to obráceně, že značené mají být nebezpečné zóny, v obcích s chlapem, jsem směšný a nerozumím ničemu a pan Horák si ze mě může vesele střílet. Proč snižovat rychlost v obcích, když se přece jede na čas

To je nějaká mafie nebo co? Jestli nejsou schopni žádným způsobem zajistit označení nebezpečných míst, ať pořádají něco jiného, třeba výstavy koček..."

Michal Bašta:

„Půjde celé startovní pole na pohřeb? Obětují půlku svého závodního rozpočtu na příští rok pomoc pozůstalým ? A co sportovní federace, třeba i FIA ? Čtu spoustu článků, jak se zlepšila bezpečnost, a co tyhle rallye ? Není řešení "Kdo uteče přežije" zoufale málo ?“

Petr Kyzlink:

„Ctu to znova a znova a pokud to dobre chapu, znamena to, ze pokud se v mem meste/vesnici nekdo rozhodne usporadat rallye, musi se vsichni obcane shromazdit v opaskovanych bezpecnych zonach, protoze jinde mohou byt beztrestne usmrceni?“

Michal Bašta:

"Rozumím tomu dobře, že pokud nebudu mít oblepený dům a zahradu páskou, tak se mi zcela legálně může ocitnout auto v obýváku nebo v kedlubnách ? Mám jako potenciálně ohrožený občan právo domoci se změny trasy nebo zákazu "soutěže" ? Přičemž jistej si nemůže být skoro nikdo, protože při dosahovaných rychlostech se může auto změnit v neřízenou střelu prakticky kdekoliv ... „

Zdroje:

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/mluvci-autoklubu-cr-rallye-je-mozne-sledovat-jen-zpoza-pasek_251900_diskuze.html

http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A121111_151146_zlin-zpravy_cen