Otevřený dopis ombudsmanovi-stop lidským paskvilům


Nepřihlášený uživatel

/ #22

2012-11-12 23:39

Paní Vrtbovská, před 10 lety jsme se rozhodli pro PP. V té době manžel pracoval v zahraničí, pobíral kolem 60.000,- Kč, já jsem pracovala jako konstruktérka. Měli jsme dvě dospělé bio dcery a zdravá vnoučata. Neřešili jsme ani dluhy ani citovou vyprahlost. Chtěli jsme jenom pomoci někomu, kdo to potřebuje. Nejprve jsme dostali dva polovietnamské sourozence - dva deprivované uzlíčky, ve čtyřech letech pleny, neuměli mluvit, mazlit se, nic. Vypiplali jsme z nich zdravé sebevědomé děti. Po čase přišly ještě 3 další, rom, vietnamko-romka, a další romské dítě. Ani jedno nebylo bílé zdravé a bezproblémové. Naopak, problémů bylo opravdu hodně. Dnes, po deseti letech jsou dva na gymnasiu, další holčina, u které v pedagogicko psychologické poradně dospěli k výsledku IQ na hranici defektu, zvládá základní školu s jednou trojkou, romský chlapec dvě dvojky. Děti udržují styky s biologickými rodinami, oba vietnamští tatínkové nás pravidelně navštěvují U NÁS DOMA - přesto, že jim nerozumíme, ale chceme, aby děti znaly své kořeny. Našli jsme další sourozence v PP a i s těmito se pravidelně stýkáme. Dali jsme dětem milující rodinu, babičky, tety, strejdy ale nevzali jsme jim jejich biologickou rodinu. Vaše výroky nás hluboce urážejí. Nechápete, že tyto děti můžeme milovat jen pro ně samotné - je mi vás opravdu líto, musíte být hodně nešťastný člověk.