Petice proti rušení praktických škol

Lenka

/ #160

2012-10-26 10:55

Protože moje dcera navštěvovala Základní školu speciální a nyní navštěvuje Praktickou školu, přesvědčila jsem se, že funkce těchto školských zařízení je nezastupitelná. Pracují v nich většinou lidé, kteří tuto profesi opravdu chtějí dělat, tzn. věnovat se dětem a mladým lidem s handicapem, tudíž pracují i dobře a to v mnohdy těžkých podmínkách, které jsou jim povětšinou podsouvány ze strany nadřízených orgánů. Nelehké práci s dětmi s postižením věnovali leckdy celý svůj produktivní život a dnes jsou takto odměněni. POkud se budou všechny děti s lehkým i těžkým handicapem integrovat do normálních škol d(kde pro ně nejsou vytvořeny podmínky), budou tím trpět naprosto všichni zúčastnění, pedagogové, rodiče a hlavně děti. Toto opatření je zaměřeno proti všem těmto výše jmenovaným a je z mého pohledu je naprosto v rozporu nejen se zdravým rozumem, ale i s lidskými právy. Je mi opravdu stydno za veřejné činitelé, které jsem si také spoluzvolila a kteří dnes povýšili peníze nad člověka. Veřejné sdělovací prostředky jsou denně plné korupčních afér, zpráv o plýtvání penězi ve státní zprávě, tam hledejte úspory rozpočtu.
Lenka Löfflerová, Rybná nad Zdobnicí 52