Řidič autobusu občan Roman Smetana. Petice proti jeho uvěznění.


Nepřihlášený uživatel

/ #1291

2012-10-17 04:05

Pan Smetana sice poškodil plakát, ale tuto škodu uznal a uhradil. Ve své podstatě udělal klukovinu, kterou vyjádřil svůj nesouhlas s dnešní vládou. Udělal to nevulgární formou, která by v jiném případě byla považována za vtip. Když nějaký sprejer poničí něčí fasádu na domě a ochráncům se nedopatřením podaří pachatele dopadnout tak ho také takto potrestají? Já jsem o to ještě neslyšel. Jaká je jeho společenská nebezpečnost? Co to je v porovnání s nepovedeným kouzelnickým vystoupením našeho pana prezidenta kdy chtěl nechat zmizet pero, které se mu tak líbilo? Nejsem právník, neznám hodnotu toho pera, proto ani nevím zda byla naplněna skutková podstata. Kdyby toto udělal před celým světem nějaký kmán a ne pán, tak by ho paní soudkyně Langrová pravděpodobně nechala při jejím smyslu pro spravedlnost asi zastřelit pro vlastizradu. Proto asi byla panu Smetanovi zamítnuta žádost o milost. Já osobně považuji pana Smetanu za vězně svědomí. Asi se budeme muset připravit na nové monstrprocesy, např. jeden se už asi chystá za útok s pistolkou na plastové kuličky a pan prezident to už kvalifikoval jako atentát a ne jako čin se zoufalství, protože politici názory lidí neposlouchají, jen jim utahují smyčku pod krkem a sami si mlaskají až to není pěkné. Neschvaluji tuto formu protestu, ale dovedu to pochopit.