Demise vlády a jmenování vlády skutečných odborníků.

Honza

/ #1649 Je pravda, že úpadek morálky a odpovědnosti je nebývalý.

2012-06-04 14:17

Jak mi vždy vštěpoval můj děd, národ by měli vést lidé , kteří něco dokázali a ne nedoučení truhláří a krejčí ( Gottwald a Bilak) a jim podobní. Bohužel na úpadku morálky se hodně podíleli ti, kteří dnes hodně kritizují, to jsou změnění komunisté, zvláště pak ti čestnejší, kteří se válejí za poslanecké platy ve sněmovně, přesto, že nemohou nic změnit. Ti chytřejší jsou schovaní v EP v Bruselu. Proto si neustále lámu hlavu nad tím, jak jmenovat ministry, aby byli opravdu kompetentní a čestní. Všelidové hlasování a komise a kdo ji dá dohromady a k čemu jsou dobré?, viz příklady z padesátých let. Já si myslím, že řada politiků, to po listopadu 89 myslela dobře, ve většině podniků byly technologie z první republiky a nebo hodně zastraralé, řada technologií není dodnes uvedena do pořádku např. rozvody vody a energií. Důvod,  řada podniků nebyla prodána s dostatečnými zárukami dalšího rozvoje, řadu podniků zničili bývalí komunisté a stébáci a řada podniků byly zašmelena kvůli úplatkům. Hodně jich také zavřeli nový majitelé, ale všeobecná a velmi nebezpečná tendence přenášení výroby do Číny a jíných rozvojových zemí,  se ukazuje v celé Evroipě a nejen tam, ústupky evropské unii v zemědělské politice, že souduru Špidlo, a pod. Myslím si, že bude velmi težké získat důvěru občanů našeho státu. Určitě není to cesta utimativních požadavků a vzbuzování závisti, (viz poslanecká kantýna a poslanecké platy ). Zatím všichni mimo současnou vládu, si po zvolení své platy automaticky zvedli. Tím se nechci zastávat současné vlády, je tam řada nekompetentních lidí, ministra financí nevyjímaje, ale koukněte co předváděli VV v rámci odhalování korupce. Jejci největší korupčník, byť údajně z vlastí kapsy se drží jako klíště. Ano potřebujeme vládu kompetentní a slušnou, potřebujeme vyhubit korupci, kterou inplementovali do společnosti hlavně komunisté a která našla nyní velmi úrodnou půdu, a potřebujeme poctivé a pracovité lidi. Současně ale potřebujeme konkureceschopnost pro naše výrobky a konkuranceschopné zemědělce a prostor pro obchodování.