Požadujeme navýšení rozpočtu Slezského divadla v Opavě


Nepřihlášený uživatel

/ #149 Re:

2012-03-12 17:43

#148: František -

Vážený pane Františku,

to je právě velice diskutabilní co komu stačí? Lékařům, například, zdá se je 50000 měsičně málo. Já vám napíši co mě nestačí, v 46 letech a s 25 letou praxi prvního tenoristy mi nestačí cca 17 500 čistého, vím, že je v této republice hodně lidí, kteří pracují za mnohem méně, ale vzhledem k tomu, že na cesty do zaměstnání - na které nemohu uplatnit odpočtv, protože jsem v trvalém pracovním poměru - vydám měsíčně 9000 a více. Jistě uznáte, že cca 8500 na žití je opravdu málo. Samožřejmě, tato situace je velice individuální, něko má měnší náklady - tím pádem menší potřeby i když by měl větší přání. A chtěl bych připomenout, že toto je plat předního sólisty, kolik berou garderobiérky, vlásenkářky a mnozí další ---- 8? - 10? tisíc?

Bohužel mnoho lidí v české společnosti si myslí, že umělci v divadle jsou honorováni 50 - 100 tisícovými částkami, věřte, takových je české republice tolik, že bychom je na prstech spočítali. Je zajímavé, že se nikdo nepozastaví na tím, že třeba Lucie Bílá s panem Maláskem mají za koncert 300 - 400 tisícový honorář, u takových lidí se to bere, že je to v pořádku, vždyť je to Česká slavice, paní Kramolišová je Česká Thalie a Libuška a kdyby si řekla za velkou roli 100 tisíc, tak by se jí ve většině divadel vysmáli. Taková je smutná skutečnost.

Michal Pavel Vojta