Proti výškovým stavbám v Olomouci


Nepřihlášený uživatel

/ #52 Luděk

2012-02-14 21:31

Jak už to tak bývá, s některými názory souhlasím s jinými ne, nicméně jen chci rozšířit svůj poslední příspěvek a doplnit. JÁ OSOBNĚ jsem velmi nakloněn tomu, aby se výškové budovy stavěly, pokud je dané provedení a vzhled moderní, estetické, zajímavé, kvalitní, má ambici stát se dominantou sídla. Dále pokud je umístění tohoto objektu také rozumné a estetické, čili nestíní nějakému výhledu, nestojí v bezprostředním sousedství nějaké památky, kterou by šikanoval (jako příklad třeba původní návrh výšky domu Centrum na Malinovského náměstí v Brně). Takových výškových domů vzniká v Evropě spousta a jsou skutečně zajímavými a líbivými stavbami (domy na Postupimském náměstí v Berlíně, nové výškové domy v Rotterdamu, Oslu, Vilniusu, Rize atd... Většina těchto staveb obohatila tato města a stala se jejich novými dominantami. Na druhou stranu chápu obavu lidí, že u nás něco takového vzniknout nemůže a že kvalita těchto staveb bude zlá. Pokud lidi brojí proti stavbě ohavné, nedá se jim nic vytýkat. Ale já se bojím, že vznikají petice proti všemu obecně. Je to prostě vysoký, tak to tu nechcu. Dejte si to třeba do Bruselu! Souhlasím, že člověka většinou postaví před hotovou věc, ale brojit proti výškovým domům obecně je trestuhodné. No, tak uvidíme. Za sebe říkám, že výškovým stavbám fandím, ale samozřejmě musí i lahodit mému oku. Tož tak. Mějte se pěkně.