Petice proti pausalizaci romskeho problemu


Nepřihlášený uživatel

/ #114

2012-01-20 14:27

Pročítám reakce na petici a je mi divné, že je tu jen velmi málo nesouhlasných komentářů. Namám ráda paušalizaci, ale přečtěte si komentáře a udělejte si obrázek, jak je využito zatím bezplatné školství a právo na vzdělání. Chcete snad tvrdit, že někdo omezuje vaši snahu dát dětem vzdělání, aby se nemuzsely stydět za svůj písemný a hlavně slovní projev? Denně používám dopravní prostředky MHD a cestuji s Romy a mohu říci, že až na dvě vyjímky alkoholiků "Gadžů"se ani jeden "Gadžo" nechová tak jako vy, děti nevyjímaje. Bydlím v lokalitě s větší částí romského obyvatelstva. Téměř každý víkend dochází k rušení nočního klidu a nejsou to "Gadžové". Synovi ukradli MP4, manželovi vykradli auto.Za celý svůj život jsem se zatím setkala pouze s jedním slušným romem, později se ukázalo, že je homosexuál, těm, jak známo, se hrubé chování nelíbí.
Kde jsou ti slušní? proč tedy nejsou vidět? Proč mám strach když jdu sama po ulici a proti mně 4 Romové, kteří do sebe strkají? Moje teta učila ve Zvláštní škole, nevím jak se nazývají tyto školy přesně dnes. My , jako děti školou povinné jsme v době opravy jídelny chodili do této školy na obědy. Nebyli zde jen romové, bylo to půl napůl. Není pravda, že to byly a jsou školy pouze pro Romy.Jsou to školy pro ty, kteří mají problémy se vzděláním, bohužel ne svojí vinou. Nerada paušalizuji, ale proč je tolik Romů přes den i večer a v noci v hospodách? Proč se nevěnují dětem, ne kterých vám tolik záleží, Proč je nevedete ke vzdělání? To je jenom ve vaší moci, za to není stát zodpovědný, jak rodina vede své potomky a jaký jim dává příklad. Proč si nevážíte toho, že můžete slušně bydlet? Viděli jste někdy tak zničené a vybydlené sídliště, kde bydlí "Gadžové"?
Přeji vám a hlavně vašim dětem lepší život, ale pokud se o něj vy sami něbudete snažit, nikdy ho nedosáhnete.