Petice za záchranu porodnic v ČR

Kimča

/ #171 Re: malé vysvětlení

2011-12-16 23:11

#121: -  

 Možná nechápete, protože máte jednu negativní zkušenost. Já mám zkušenost přesně opačnou, a to jako rodička i jako lékařka na praxi na gyn. oddělení. Máte pravdu, v malých porodnicích je méně porodů, ale je tam taky míň doktorů, takže 500 porodů za rok pro 5 doktorů může být větší zkušenost než 1000 porodů pro 20 doktorů. Nesmíte soudit jen podle počtu porodů, ale taky podle toho,kolik doktorů je tam odvádí. Ve fakultních nemocnicích se často mladí doktoři k porodům nedostanou a když potom začnou sloužit, může být problém. Já jsem rodila v malé okresní nemocnici (v Ivančicích), sestra rodila jednou taky tam a jednou v Bohunicích, takže něco srovnat můžu i z pohledu rodiček. V malé porodnici byla rodinná atmosféra, příjemné sestry, klidný provoz, návštěvy bez omezení, miminko jen pro sebe na jednolůžkovém pokoji...Maminky, nedejte se poplést, i v malé nemocnici může být péče, jakou ve fakultce nedostanete, všechno je jen v lidech, na které narazíte. A není pravda, že na okrese jsou míň zkušení doktoři, právě naopak. Od začátku musí dělat vše, k čemu se ve velké nemocnici dostanou třeba až po několika měsících, a proto se učí rychle a zkušenosti mají mnohem dříve. Ale rozhodnout se musí každá sama...