Petice za záchranu porodnic v ČR

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za záchranu porodnic v ČR


Nepřihlášený uživatel

#151

2011-12-16 20:32

Když maminky rodí doma doktoři nadávají ale brzy nám nezbude nic jiného než rodit doma protože málokterá z nás si přeje porodit v sanitce. Zanechte malé porodnice a zachráníte tím nejeden život.

Nepřihlášený uživatel

#152

2011-12-16 20:32

Pokud nekdo bude rusit porodnice ,tak to bude hodne velkej pruser ,vuci maminkam a detem,,kdo to zase spackal

 ,,


Nepřihlášený uživatel

#153

2011-12-16 20:43

Nesouhlasím s rušením malých porodnic. Dle mého názoru toto rozhodnutí bude komplikovat příchod na svět jak miminkům, tak jejich maminkám. Proč o tom rozhodují poslanci, vždyť oni nerodí a neví jaké to je jezdit v bolestech x kilometrů, např. nyní ve sněhové kalamitě.


Nepřihlášený uživatel

#154

2011-12-16 20:44

Rozhodně podepisuji!!! jak už tu bylo řečeno - porod je pro rodičku i dítě velmi vzácná a velice osudová chvíle!! Potřebujou klid, milý přístup,ochotu a další - ne stres,jestli bude místo v porodnici, jestli na mě vyjde pokoj,jestli mě stihne odrodit doktor,nebo porodim někde na chodbě!! Rozhodně raději menší porodnice, kde na mě i mé dítě budou mít čas a nebudou mě honit,abych rychle odrodila,že na chodbě čeká v řadě další!! hnus, je vidět,že tohle ženská nevymyslela!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#155

2011-12-16 20:47

nevím co dodat :0(

Nepřihlášený uživatel

#156

2011-12-16 20:50

Jsem maminka dvouletého syna a porodnice bych určitě nerušila. Před porodem jsem hrdinsky plánovala dojezd do větší, ale vzdálenější porodnice s tím, že o mě bude lépe postaráno. Při bolestech jsem však byla ráda, že dojedu do té menší, ale nejbližší - a měla jsem se s malým k světu. Chválím porodnici a personál v Karviné!

Nepřihlášený uživatel

#157

2011-12-16 20:54

Žádná politička-žena by takovou stupiditu nenavrhla. Proč za nás rodící matky rozhodují bezohlední a arogantní politici???????? Hnus je to!!!

Nepřihlášený uživatel

#158

2011-12-16 20:56

Jsem z Prahy, registrovala jsem se v pražské nemocnici, ale rozhodla jsem se jet rodit do Hořovic....takovou péči a připravenost lékařů jsem si ani nedovedla představit. Klobou dolů malým porodnicím!!!!!!!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#159

2011-12-16 21:12

ruší se vše potřebné..tady jednou nezbude nic jinyho než cizinci!

Nepřihlášený uživatel

#160

2011-12-16 21:19

Plně tuto petici podporuji a pevně věřím, že zvítězí zdraví rozum a malé porodnice budou zachovány.

Nepřihlášený uživatel

#161

2011-12-16 21:21

My máme nejbližší porodnici asi 30 km, nedovedu si představit že by ji zrušili a my pak musely rodit v další která je o 20 km dál. To by se opravdu rodilo v autech a sanitkách.

Nepřihlášený uživatel

#162

2011-12-16 21:36

Jsem jen zvědavá,kolik zbytečně zemře novorozenců,díky zrušení několika porodnic,jsem z malé vesničky a cesta do nejbližší porodnice je 15 km,ale kdo ví,zda bude i nadále fungovat,to pak budu muset dojet 50 km,sice jsem měla porody bez komplikací,ale porodila jsem během 20 minut,což bych asi jen tak do porodnice včas nestihla,manžel by také nebyl schopen mě sám odrodit,takže nevím co tím ti nahoře sledují,jen kdyby se to mělo stát jejím manželkám

Nepřihlášený uživatel

#163

2011-12-16 21:43

:)

Nepřihlášený uživatel

#164

2011-12-16 21:51

Žiji v Jižních Čechách. Rodila jsem v malé porodnici a mohu říct, že jsem dlouho vybírala právě malou porodnici, ve které personál bere maminku jako člověka a ne jenom číslo. S domáckou atmosférou porodnice jsem byla spokojená veliké nemocnice mne stresují. Těhotenství není nemoc. Pokud nejsou komplikace, tak je osobnější prostředí beze stresu to nejlepší, co pro svoje miminko můžete udělat. Strach a stres, které veliké neosobní porodnice vzbuzují porod jenom prodlužuje. Doufám, že i případné druhé dítě budu moct rodit ve stejné malé porodnici.

Nepřihlášený uživatel

#165

2011-12-16 22:19

nikdo by neměl rozhodovat o životě a smrti pokud o tom nic neví a právě porod je začátkem života pro dítě ale může být i jeho koncem pro něj i matku...nechme všem šanci na život a zachovejme možnost toho dosáhnout
kocandaka

#166 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-16 22:32

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D 

 A představte si, že místo 100 metrů to do porodnice to budu mít 50km a to super vybavení mi bude k ničemu, když se tam nedostanu včas. Porod je něco trochu jiného než plánovaná operace kam si dojedu jak mne objednají. Navíc ty velké porodnice jsou přeplněné teď takže se zruší tedy ty menší a místo nich se postaví v těch velkých další pokoje?


Nepřihlášený uživatel

#167

2011-12-16 22:41

Velké přeplněné porodnice, žádná rada zkušené sestry co na vás má "čas".... příjem, propuštění jak na běžícím pásu,.. pokoje po několika maminkách... kdo už rodil ví, že to není o extra luxusu, ale o přístupu personálu, soukromí a klidném prostředí. a to nám mohou dát pouze naše menší porodnice!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#168

2011-12-16 22:44

ne rusit

Nepřihlášený uživatel

#169

2011-12-16 22:44


nikdo by neměl hazardovat se životem budoucích dětí
a jejich matek

Nepřihlášený uživatel

#170

2011-12-16 22:44

Jako ve vedeni VZP sedi sami PTACI!! a to jsem slusna!!
Kimča

#171 Re: malé vysvětlení

2011-12-16 23:11

#121: -  

 Možná nechápete, protože máte jednu negativní zkušenost. Já mám zkušenost přesně opačnou, a to jako rodička i jako lékařka na praxi na gyn. oddělení. Máte pravdu, v malých porodnicích je méně porodů, ale je tam taky míň doktorů, takže 500 porodů za rok pro 5 doktorů může být větší zkušenost než 1000 porodů pro 20 doktorů. Nesmíte soudit jen podle počtu porodů, ale taky podle toho,kolik doktorů je tam odvádí. Ve fakultních nemocnicích se často mladí doktoři k porodům nedostanou a když potom začnou sloužit, může být problém. Já jsem rodila v malé okresní nemocnici (v Ivančicích), sestra rodila jednou taky tam a jednou v Bohunicích, takže něco srovnat můžu i z pohledu rodiček. V malé porodnici byla rodinná atmosféra, příjemné sestry, klidný provoz, návštěvy bez omezení, miminko jen pro sebe na jednolůžkovém pokoji...Maminky, nedejte se poplést, i v malé nemocnici může být péče, jakou ve fakultce nedostanete, všechno je jen v lidech, na které narazíte. A není pravda, že na okrese jsou míň zkušení doktoři, právě naopak. Od začátku musí dělat vše, k čemu se ve velké nemocnici dostanou třeba až po několika měsících, a proto se učí rychle a zkušenosti mají mnohem dříve. Ale rozhodnout se musí každá sama...


Nepřihlášený uživatel

#172

2011-12-16 23:20

Malé porodnice mají jiný přístup k maminkám než velké továrny na děti. Sama jsem rodila ve velké porodnici, ale už nikdy více. Zrovna se nás tam sešlo hodně a na jedno odpoledne porodilo 25 maminek. Chápu že je to nášup a sestry dělaly co se dalo, ale zrušením menších porodnic to bude ještě horší.Dokázala bych se rozepsat, ale dlouhé články nikdo nečte.

Nepřihlášený uživatel

#173

2011-12-16 23:40

Jsem pro zachování malých porodnic a hlavně ať je jich co nejhustší síť. Vždyť co jiného mamince dodá dobrý pocit a odvahu, než osobní přístup a podpora blízkých. A to x kilometrů od domova nedostanete. Nehledě na to cestování před a po porodu... já bych jim přála to zažít - s bolestmi po pár minutách cestovat hodinu do porodnice a pak s bolestí na intimních sešitých partiích zase hodinu domů s brečícím novorozenětem...Položme si otázku - nepřibude tímto nebezpečných domácích porodů?

Nepřihlášený uživatel

#174

2011-12-16 23:40

Rodila jsem v Kroměříži v roce 2009 a byla jsem velice spokojená, jak s jednáním, tak i s profesionalitou personálu. A podle všeho by tato porodnice měla být zrušená. Nesouhlasím s tím, nedovedu si představit, že bych měla jet až do Zlína, který je z Chropyně asi 30km.

Nepřihlášený uživatel

#175

2011-12-17 00:25

nemůžu nepodepsat