Zvýšení rodičovského příspěvku


Nepřihlášený uživatel

/ #23

2023-08-30 05:59

Souhlasím a vadí mi to už jen z principu, těhotenství druhého syna jsem zjistila v únoru 2022 a už v březnu spekulovali o zvyšování rodičovského příspěvku v návaznosti na inflaci, původně že to chtějí od července 2022 pak snad od srpna poté že od 1.1.2023 a ejhle bude to od 1.1.2024 a navíc jen pro nově narozené. To teda pěkně tu debatu protáhly, celou dobu se nás zvyšování mělo týkat a najednou už ne. To se nás inflace netýká? 🤷 a nejlepší jsou řeči těch co řeknou tak jste si neměla dělat druhé, tak snad si neděláte dítě kvůli penězům. Na to odpovím hned. Druhé těhotenství jsem zjistila 2týdny před válkou na Ukrajině a před nárůstem inflace a určitě nepůjdu na potrat jen proto že se vše zdraží (na zálohách už platíme o 3400 měsíčně víc) ale manželova výplata vzrostla o 400kč měsíčně 😀 a odpověď k druhé části, ne děti jsem si nedělala kvůli penězům 🤦 v práci jsem brala v roce 2020 než se narodil první syn přes 22t měsíčně takže ne fakt jsem si nedělala děti proto abych najednou neměla ani 10t měsíčně 😀u prvního syna jsem ještě pracovala na DPP u dvou prcků to ale nejde, nechápu myšlení těch blbců co rozhodují protože reálně ti kterým se děti narodily v roce 2022 neměli možnost se finančně připravit na takový booom co nastal, asi nikdo nečekal co se bude dít, kdežto děti narozené k 1.1.2024 tam už jejich rodiče vědí jak se nám zhroutila státní ekonomika a že to ti idioti zvládly zničit fakt rychle a tito rodiče měli možnost se lépe připravit 🤷 tím neříkám že zvýšit těm co jsou na světě a ne těm co se narodí. Jen že když jsem otěhotněla já, mysleli jsme si že 70t rezerva je slušná suma (což už v dnešní době není, je to nic s porovnáním toho jak jsme tuto rezervu vnímali před 4lety) ale myslím si že ti jimž se prcek teprve narodí se na tu situaci mají možnost připravit lépe protože o situaci vědí znatelně před samotným početím tudíž by se jich měla tato krize dotknout méně neboť by měli být lépe připraveni. Takže ano nepřijde mi to fér vůdčí nám co již děti máme, ale upřímně ono těch 50t nespasí ani budoucí rodiče 🤷



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...