Otevřený dopis lékařů vládě, parlamentu a médiím ohledně tzv. koronavirové krize


Nepřihlášený uživatel

/ #141

2020-10-10 12:24

Jsem lékařkou tzv.1.linie, tj. u ZZS a na pohotoovostnich sluzbach, dále ARO-lékař,jednoho času lékařem pro Alzheimer centrum. A když přšla tzv.pandemie COVIDu na jaře, říkala jsem si, uvidíme. Nebudeme podceňovat virus a zvláště takový,o kterém řekla Dr.Peková, že jeví známky genetického inženýrství, i když nějaké elementární informace o virech z medicíny mají všichni lékaři dostudováni v programu Všeobecné lékařství... Úpřimně jsem čekala, že bude jedna intubace za druhou a že se to zhroutí do sebe samo a že bude italský scénář, ale faktem bylo, že bylo málo život ohhrožujících COVID-pacientů a přicházeli pacienti, kteří ze strachu se báli dojít do nemocnice s bolestmi břicha a ejhle prasklý zanícený slepák, dále byla část lékařů vyttrašených,zjm.z JIP odd.,kde subfebrilie, hypotenze a třes bylo nejdříve řešeno jako COVID pacient a nevadí,že to byla plicní embolie...ano, drazí laici i kolegové, bohužel jsem se začala více obávat reality takové, že to,co jsme jako lékaři chirurgové a intenzivisté zvládli na výbornou do 24 hodin a tím zachránili lidský život, který vyžadoval 1 intervenci ve formě 1 operace v příp.appendixu nebo kontinuální JIP intervence v příp.PE, tak jsem se obávala,že začnou umírat mladí lidé v produktivním věku, které jsme dokázali zachraňovat a skutečně jsme zachránili nejenom tyto pacienty, ale celé jejich rodiny, protože jak to bývá, šlo většinou o otce 2-3 malých dětí a manželka doma kvůli dětem...pak jsem bohužel zažila i pacienty starší nad 70 let, kteří umírali,že si mysleli,že bolesti na hrudi je chřipkový příznak a ono to byl infarkt myokardu a žel, když už byli vegetativně schváceni, rodina přece zavolala ZZS a bylo pozdě...a umřel...ano, tyto lidé měli nad 70 let a třeba 3 bypassy, ale byli vitální a dodržovali prevenci, kdyby nebyl COVID- panhysterie, tak by postačovala jedna invazivní intervence na koronárce a do týdne je doma...a takto přišla rodina o vitálního dědečka, který třeba pomáhal se stavbou domu své dceři atp...mohla bych pokračovat...strach zastřel laikům a žel i některým intenzivistům mozek a přestali vnímat rozdíly, všechny příznaky hodili na COVID a až po 2-3 dnech,kdy byli negativní začali přemýšlet nad jinou diagnozou....jenoom, ne všichni mohli do té doby přežít a to je tristní!!!! toto jsou důsledky,které jsem v terénu zažila já a bohužel,se najdou i lékaři z mé branže,kteří navzdory tomu, jak to venku vypadá, hlásají paniku jako plk.Prymula...Národe, vzbuď se,kým je čas!!!!



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...