Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie

právnik

/ #14960 Re: Re: Re: EU

2019-01-13 15:22

#14958: - Re: Re: EU 

Áno, mám veľa takýchto rozumných dôvodov, dokonca som svojho času robil pre jednu mimovládnu organizáciu propagáciu činností Európskej únie (ak sa môžem pochváliť, moje texty mali vždy obrovský úspech). Vďaka fondom z EÚ sa rekonštruujú cesty a budovy (dosť často nemocnice, školy, historické pamätihodnosti, atď.) V rámci Schengenského priestoru máme otvorené vnútorné hranice, čiže môžeš bez problémov cestovať po celej EÚ bez akýchkoľvek kolón na hraničných prechodoch. Keď cestuješ do zahraničia, nemusíš si pred cestou zamieňať peniaze, pretože vďaka eurozóne máme jednotnú menu. Máme harmonizované právne predpisy (hoci niektorí politici sa harmonizácii tvrdošijne bránia odmietaním ratifikácie zmlúv akými je napr. Istanbulský dohovor), máme vybudovaný kvalitný systém spolupráce v trestných veciach. Sme si kultúrne bližší a pri stretoch rôznych kultúr si najviac uvedomujeme jedinečnosť tej našej. Môžeme vyvíjať kvalitnejšiu diplomaciu s okolitými európskymi štátmi tým, že sa v Štrasburgu pravidelne stretávame "za jedným stolom".

Neviem ako ty, ale ja na svete nepoznám efektívnejšie integračné zoskupenie, ako Európsku úniu.