Kaštanka

Tom

/ #25 Re:

2016-09-26 09:58

#3: -   Cestování vlakem je nejvíc ekologické. Nemohu souhlasit, že to je nejhorší druh dopravy. Pokude to není nutné, vždy raději jedu vlakem než autem, ač bych mohl. . Uroveň cestování se i díky konkurenci nesrovnatelně zlepšila. Vždy bude ale část lidí , kteří budou raději smrdět autem, aby si svůl zadeček dovezli od domu k domu, ač pak půl hodiny hledají parkování.  Je proto třeba podporovat zvýšení bezpečnosti a rychlosti této dopravy a samozřejmě i za cenu částečného omezení osobních zájmů při stavbě. Děsí mě, jak může vždy pár jednotlivců peticemi bránit veřejnému a obecnému  zájmu. Někdy jsou petice racionální a pomůžou dobré věci. Tady se zneužívá nevědomosti lidí. Drtivá většina signatářů nezná přesné záměry investora a tak stačí říci, že bude zrušeno hřiště a hned každý podepíše. Kaštanová alej  je krásná ale evidentně přestárlá a musí se obměnit tak jako tak.  Připomíná mě to záměr města opravit ohyzdné povrchy Velkého náměstí a hned se najde pár jednotlivců, kteří zorganizují petici, že tam chtějí mít co nejvíce parkování aby mohli vystavovat svá auta, které , dle petice, považují za šperky, které lidi obdivují. To už je zrůdnost. Já vždy zaparkuji v Gajerkách či  v pivovaře a nemám problém dojít 3 minuty pěšky. Organizátoři přesvědčí k podpisu všechny své známé z celé republiky, kterých se to vůbec netýká. Opět pár lidí shodí veřejný obecní zájem. Je to bohužel až bezbřehost demokracie. V Německu je veřejný zájem daleko lépe chráněn státem. Dálnice se staví a dodatečně se řeší soudní spory kolem pozemků. V lidech je programově egoismus. Ať se postaví trať ale jen kolem sousedů. Když už musí chcípnout koza, tak jen sousedova.