Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #7006

2016-02-01 17:35

R.Fico: „IS má tisíce syrských pasů“. Slovenský „křesťanský“ multikulti sluníčkář nebyl schopen odpovědět na otázku uprchlických kvót. Video

Nesleduji příliš slovenskou politickou scénu a pokud jí věnuji pozornost, tak jen v  souvislosti s V4 a především v souvislosti s otázkou uprchlíků. Televizi mám převážně zapnutou jen jako kulisu a převážně čt24 – a to především pro možnost srovnávání, jestli a jak prezentuje ta dění doma i ve světě, o kterých se sama dočtu na internetu. Ale ve večerních hodinách, kdy už je i po televizních novinách na hlavních zpravodajských kanálech, přepínám. Přitom jsem zaregistrovala (což neznamená totéž, že sleduji, protože nesleduji ), že v Česku se rozeběhly dva turecké seriály, kde první nese název „Kriminálka Istanbul“ (přičemž ale ve skutečnosti -náhodou?- jde o německý seriál) a druhý se jmenuje nějak „Láska a odplata“ (a to už je čistě turecký seriál) a v obou je nějakou formou prezentována muslimská víra (což by za jiné situace, než v jaké se Evropa nachází, nestálo za pozornost).

Ale při pozdně večerním přepínání jsem narazila i na slovenskou obdobu Otázek VM, na pořad, který má na Slovensku název „O 5 minut 12“. Běžně bych pořad přeskočila, ale trefila jsem se zrovna do části, která mě zaujala. A byl to okamžik, kdy se slovenský premiér Robert Fico dožadoval odpovědi na otázku uprchlických kvót po někom, o kom jsem v té chvíli nevěděla, kdo to je. Ale ten dialog, přesněji neschopnost odpovědět, resp. veliká schopnost mlžení toho, který byl tázán, mě zaujala natolik, že jsem si dohledala, že vedle Roberta Fica byl druhým hostem slovenského pořadu „O 5 minut 12“ nějaký Ján Fígeľ.

VICE-R.Fico: „IS má tisíce syrských pasů“. Slovenský „křesťanský“ multikulti sluníčkář nebyl schopen odpovědět na otázku uprchlických kvót. Video