Chceme, aby Nikas a Marek Stromský zůstali vítězi VP


Nepřihlášený uživatel

/ #47

2016-01-20 10:10

Na serveru Fitmin a Turf magazín jsem se dočetla, že Nikas ani Čáriray zatím diskvalifikováni z výsledku svých dostihů nejsou, a že budeme čekat na zasedání Pořádkové komise. Věřím že tato petice i ohlas všech lidí a příznivců dostihového sportu, žokejů, majitelů dostihových koní bude mít na rozhodnutí pozitivní vliv a zvítězí selský rozum. Koni bylo podáno zanedbatelné množství zakázané látky, která nemá vliv na výkonnost koně. Tato látka byla koni podána neúmyslně podáním krmné směsi, která ji nejspíš obsahovala, i když neměla. Tady zase musím zopakovat vyjádření pana JUDr. Charváta, který citoval par. 429c Dostihového řádu. V něm se praví, že orgány dostihového sportu jsou povinny diskvalifikovat koně pokud došlo k podvodům nebo úmyslnému klamání nebo kůň měl v době dostihu ve svých tkáních, tělních tekutinách nebo exkretech zakázanou látku nebo u něj bylo prokázáno použití zakázané praktiky. Panu Popelkovi věřím a věřím, že koně dělá srdcem a že není blázen, aby nastupoval do dostihu s nadopovaným koněm. Mrzelo by mě kdyby o tento úspěch přišel on, pan majitel a celý tým, který se o koně stará a připravuje ho pro tento dostih, současně by mě moc mrzelo, kdybychom díky tomuto nelogickému rozhodnutí vítězství skutečně odebrat současně přišli o jednoho z našich nejlepších tuzemských žokejů Marka Stromského. Přála bych si, aby se svým rozhodnutím ukončit kariéru ještě posečkal. I když by to dopadlo dobře, nejspíš bude výsledek a vítězství ve VP 2015 touto aférou poskvrněno, ale snad by dala Marku Stromskému možnost dál pokračovat ve svém řemeslu a ukázat, že se na něj nebude vzpomínat jen jako na "smolaře".