Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #3585

2015-09-28 10:27

V referendu jsem hlasoval proti vstupu do EU, protože jsem se domníval, že přestupem z RVHP do jiného uskupení se český národ ochuzuje o zkušenost vlastní cesty a zodpovědnosti. Navíc již tehdy byl cítit značný manipulativní a účelový rozměr informování o EU. Naplno se propaganda rozjela před samotným referendem. Lidé uvěřili, že bez členství v EU nemáme prakticky šanci. Tehdy jsme byli ubezpečováni, že jde pouze o volný evropský trh a volný pohyb osob, žádný atak národní suverenity. Současná EU je již mocenský projekt, kterému nesmí nic stát v cestě. Co mne děsí? Naše elity ať již politické, nebo odborné vůbec neznají možnost vystoupení a nevnímají posun v rámci posilování evropského superstátu a oslabování států národních. Jejich iniciativa je zaměřena pouze na oslabování protestů lidí proti tomuto procesu. O projektu podřízenosti EU geopolitickým zájmům USA již ani nemluvě. Jestliže si EU představuje, že se z nás stane multikulturní masa po vzoru USA, tak pevně doufám, že se co nejdříve rozpadne a přestane nás obtěžovat svými neomarxistickými vizemi.