Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #2282

2015-09-24 09:36

Moje kritické myšlení v souvislosti s historickým povědomím, nyní členstvím v EU a zkušenostmi s politikou představitelů EU, EK, politiků velkých členských států a snaha diktovat malým suverenním státům a vydírat je nátlaky a zastrašováním nemá nic společného s mojí představou budoucnosti svobodné, ale pospolité Evropy,(většina občanů Evropy má podobné zájmy jako já, žít ve spravedlivé a svobodné zemi), EU místo, aby řešila skutečné společné zájmy, řeší nepodstatné věci. Ve jménu EU nenápadně oklešťují naši nezávislost a svobodu. Mám tak pocit, že se stávám jen vazalem -OBYVATELEM(čím dál tím víc tneto výraz od politiků slýchám) a nikoliv svobodným občanem. Celý způsob vládnutí v EU nemá s demokracií nic společného. Jsou to jen zájmy některých skupin prosadit se proti většině občanů prostřednictvím od reálného života odtržených politiků EU. Chtěl-li by někdo hovořit o demokracii v EU, pak by ve všech členských státech měla být možnost (snad i povinnost) k zásadním otázkám směru vývoje EU pořádat referenda. Příkladem, že to tak není, je ukázka projednávání TTIP v hlubokém utajování. Veřejně dostupné znění této smlouvy není možné. Proč?? Místo, aby politici (kteří tuto smlouvu vehementně chějí s úsa podepsat) vysvětlovali a případně se občanů i ptali a vedli konstruktivní debatu, přímo hystericky šílí. Když se někdo ptá, chce nahlédnout do materiálů TTIP(o čem vlastně je), sedí vedle něho ,,dozorce". Hlídá zda se dotyčný nesnaží prozkoumávat začerněný text, nebo proč tam tedy sedí dozorce? I o TTIP by mělo být uspořádáno celoevropské referendum, místo toho je projednávání v orgánech EU zamaskováno imigrací, jejíž pozadí vyvolává obrovské otazníky.. To by museli politici otkrýt své karty, vysvětlovat zdůvodňovat objasňovat a to se jim nechce? Nbeo je co skrývat? Nevěřím politikům, že hájí mé zájmy. Proto chci referendum o našem odstoupení ze smlouvy s EU o členství.