Petice proti přijetí uprchlíků ze Sýrie


Nepřihlášený uživatel

/ #366

2015-09-17 16:08

Řeckem zadržená loď – stejná zpráva, různé fotografie

Kontejner s pomocí pro uprchlíky byl plný zbraní a střeliva aneb jak vytvořit HOAX“. Článek s uvedeným titulkem přinesl Security magazín poté, co se internetem začalo šířit video s nadpisem, že Řecko zadrželo loď se zbraněmi, určenými pro uprchlíky. Článkem deník vyvrací, že šlo skutečně o zbraně pro uprchlíky, protože původní video z 3.9. nic takového neříká. A protože video s nadpisem o uprchlících skutečně bylo na síť youtube umístěno až 9.9.2015, zmiňovaný článek tvrdí, že šlo o HOAX. K tomuto tématu se nebudu vyjadřovat a ani to není účelem mého článku – to je téma pro šéfredaktora VK a jeho článek. Mě zaujala jiná věc a ta se týká Řecka a článků, které k tématu zveřejnilo Řecko a v souvislosti s tím i odkaz na zdroj, který uvedl magazín Security. A k čemu jsem došla tím, že jsem se řídila upozorněním magazínu Security, cituji:

Poznámka redakce: doporučujeme čtenářům, aby se pokusili prověřovat informace, které následně sdílí na sociálních sítích. Nepravdivé informace mohou způsobit více škody než užitku, především v dnešní době, kdy existuje ve společnosti napjatá situace kolem uprchlické krize.

VICE TU-Řeckem zadržená loď – stejná zpráva, různé fotografie