Petice za podporu Miloše Zemana

mydlice

/ #523 Re:

2014-11-09 08:29

#3: -  

 Pan prezident už několikrát nemluvil pravdu - a tvrdošíjně trval na svém i poté, co byl konfrontován s realitou, která byla odlišná. Nedávné "šťavnaté" Hovory z Lán jsou další ukázkou. Pro mě je to jen důkazem toho, že nedokáže uznat svoji chybu - a je jedno, jestli jde o triviální nebo zásadní věc. Pro mě je ale nepřijatelný i z jiných důvodů: je to arogantní člověk neschopný dialogu - všimněte si, že s kýmkoli mluví, pokud je mu to dovoleno, přejde do monologu, jehož účelem je většinou své okolí školit, dát mu přednášku, demonstrovat svoje úžasné znalosti čehokoli. A udělat z toho druhého blbce. Zdá se mi velmi pravděpodobné, že spoustě jeho fanoušků se líbí skutečnost, že se takto chová - protože i oni by to rádi někomu "natřeli", zesměšnili ho, ale nemají tu výřečnost. Takže prostřednictvím Zemana si toto realizují. Pokud jde o jeho angličtinu, nebudu se pouštět do detailní analýzy, i  když bych mohla, protože se angličtinou živím. Vyjádřím se jen k tomu jednomu tolik diskutovanému slovu: PUSSY. Pokud jej vyslovíme tak, jak jej vyslovil Zeman, tedy s "a", pak je překladem přídavné jméno "zhnisaný", "hnisavý". Nic jiného. Pan Pokorný ho správně (a velmi civilizovaně) opravil, ale Zeman celou věc igonoroval. Přitom i za předpokladu, že by výslovnost byla správná (tedy s "u"), má slovo minimálně 5 různých významů. Na rozdíl od té dříve zmíněné varianty. Takže jeho výklad spojení PUSSY RIOT je přinejmenším velmi subjektivní a rozhodně by se měl brát jen jako jedna alternativa z několika možných. Myslím, že dobrému prezidentovi by neměla chybět soudnost, sebereflexe a pokora, tím se neshazuje, naopak ukazuje velikost svého ducha. Nic z toho ale Miloš Zeman bohužel nemá.