Pozměnění přepravních podmínek DPO


Nepřihlášený uživatel

/ #49

2014-11-07 15:06

Jsem sama plně invalidní,a vím dobře kolikrát jsem se již setkala s ponižujícím přístupem v přepravě MHD.Kdy je neohleduplnost od řidičů i spolucestujících k lidem s postižením v systému DPMO.Často se mi stává,že mne nikdo nepustí ani sednout a přitom je mé postižení očividně viditelné,kdy jsem odkázána na berličky a speciální ortézy.Co lidé dokáží,koukat na mě jako na exemleplář z obludária.A i když jsem majitelkou průkazky ZTP (zdravotně těžce postižený)přesto ji nepoužívám k výzvě,aby mě lidé pustily sednout na místo pro invalidy,pouze jako k oprávnění přepravy zdarma.Navíc se mi často stává,že mi řidič odjede,kdy jsem sotva metr od tramvaje či autobusu,a to i přesto že zamávám berlí,kdy oni musí tento signál respektovat a i prosím slovně při přímém kontaktu s obličejem řidiče,přesto se dokáží zachovat nelidsky.Za ty roky což je už 7 let,co jsem postižená,spočítám přesně že na mě počkalo celkem pět řidičů,se slovy že to je v pořádku a nemám zač děkovat.Raritou je jedna paní řidička,která na mě čekala minimálně 50 metrů k mému příchodu k tramvaji,jelikož tam jela pouze tato linka a původní zastávka byla v rekonstrukci a náhradní byla posunutá.Tahle paní řidička mi vehnala slzy do očí,s její lidskostí.Dala jsem si tu práci a postupně prošla tramvají až k její kabince,abych ji poděkovala,trvalo mi to dvě zastávky se k ní bezpečně dostat,jenže jsem musela své dojetí a velice milé překvapení ji dát plně najevo.A nesmím zapomenout na nízkopodlažní autobusy s vyhraněnými sedadly pro postižené,katastrofa,tyhle místa musel dělat bezohledný plně zdravý člověk,ochranné plexiskla jsou v tak uzoučkém prostoru,že i zdravý člověk se tam sotva vsune a já,která neohnu nohu,nemám žádnou šanci si tam sednout,takže cestuji ve stoje.V době kdy jsem byla na vozíčku jsem se setkala se situací která je napsaná v této petici,ano musela jsem v zimě čekat na další tramvaj,kdy jsem nepřijela včas na kontrolu do nemocnice a jako bonus jsem dostala zánět ledvin a močových cest i když jsem byla oblečená a zabalená v dece.Lidé s postižením jsou diskriminování ve více směrech než jen v přepravě MHD.Nedochází hodně lidem že i oni mohou být během pár vteřin taky při nějakém těžkém úraze trvale invalidní,tak jako v mém případě.A věřte že to není nic příjemného,slyšet slova při nástupu nebo výstupu z MHD,lez šneku brzdíš provoz,chod pěšky,vyskoč sakra simulante,či mrzáci patří do plynu a né do tramvaje,a od řidiče tramvaje čísla 11,ježíš marjá ženská pohněte zadkem už tak mám zpoždění nemám čas tady čekat než se dobelháte!!!!!!Tehdy se mě všichni cestující zastaly a pěkně od plic mu nadávaly na přeskáčku během celé jedné následující zastávky a JÁ,jen plakala a až při výstupu jsem mu řekla že je dobytek.Mohla bych napsat román jak se chovají k lidem s postižením i sami revizoři,kdy chtějí často předložit i OP k průkazu ZTP,se slovy nějaká mladá ne??na průkaz ZTP.Nj i mladí lidé prožily hrůzu a zůstanou pak postižení,tak jako já.Myslete na lidi s postižením,na maminky a kočárky,a nemějte přítup k přepravě pouze v podobě proměny zisku na účtě MHD od přepravovaných cestujících.