Petice proti oplocení Stěnovického lesa a kamenných lomů


Nepřihlášený uživatel

/ #167 Re: Re: Mám toho v hlavě hodně

2011-07-28 13:05

#166: PS - Re: Mám toho v hlavě hodně

Víte, co je největší problém? Že se situace neřeší na základě platných zákonů,  případně konstruktivního dialogu, ale podle toho, kdo si co pamatuje, koho co naštvalo, kdo komu co slíbil, kdo by měl co udělat a hlavně kde co jaká bába povídala. To, že je plot nyní jinak, než bylo dohodnuto je samozřeujmě špatně. Co se týká vlastnického práva: Vážený, rozdíl mezi dobývacím prostorem a zahradou samozřejmě znám. Tím spíš, že se jedná o dobývací prostor, tu už dávno plot měl stát. Argumenty typu, že nikde neni napsáno, že se má lom zabezpečit plotem jsou úplně mimo mísu.  K oplocení cesty: Není páka, která by pohnula s majitelem pozemku, aby cestu, která je podle geometráku o několik metrů vedle, zpřístupnil. Dá se jedině vyjednávat a případně zabřemenit nebo odkoupit. Tvrzení, že cesta neexistuje je sice trochu expresivní, ale pravdivé - řídíme se přece podle zákonů a dat uvedených v katastru. Mně osobně spadl s oplocením lomů kámen ze srdce. Protože, když si představím, že si moje děti budou v partě hrát na srázu lomu a hecovat se, kdo dojde blíž nebo kdo tam rovnou skočí, tak mě mrazí. Ale dokud se prostě nestane nějaké neštěstí, tak tohle není pro nikoho argument, že? Ale navrhuji vám následující: Utvořte občanské sdružení a bojujte za lomy, za přírodu, za cestu. Uvidíme jak budete úspěšní.