Petice proti oplocení Stěnovického lesa a kamenných lomů

PS

/ #166 Re: Mám toho v hlavě hodně

2011-07-28 11:47

#165: - Re:

Milý pane (např. G nebo kafkovské K), soukromé vlastnictví je nedotknutelné, ale nevšiml jsem si, že by někdo chtěl p. Graubnerovi pozemky vyvlastňovat. Vy si ale neuvědomujete, že v demokratické společnosti platí nějaké zákony, např. stavební zákon a územní plán, že je rozdíl mezi územím určeným k bydlení (stavební pozemek) a určeným k dobývání nerostu. Je nás prostě na planetě 7 miliard a musíme spolu nějak vyjít, proto máme zákony, nemůže si kdokoliv dělat cokoliv třeba i na svém majetku. Kafemlejnování ("jak u blbých na dvorečku") o tom, že pozemky jsou moje a tudíž si s nimi budu dělat co chci (bez ohledu na stavební zákon), jsme skutečně slyšeli včera na jednání několikrát. Bohužel stavební odbor (p. Gruber) a starosta jdou p. Graubnerovi ve všem na ruku, byť před občany tvrdí opak. Firma pana Graubnera měla být už při stavbě plotu v rozporu s vydaným souhlasem vyzvána k zastavení neoprávněné stavby a k jejímu odstranění v přiměřené lhůtě. K této výzvě byl stavební odbor přinucen až tlakem veřejného mínění. Pokud firma stavbu neodstraní, měla by být trestně stíhána za maření úředního rozhodnutí. Ještě poznámka k arogantnímu jednání (odhlédněme od emocí z obou stran při včerejším ústním jednání) a hodnoťte činy: jak hodnotíte přehrazení historické cesty v rozporu se sliby a vydaným územním souhlasem a tvrzení, že cesta vlastně neexistuje?