Petice proti oplocení Stěnovického lesa a kamenných lomů


Nepřihlášený uživatel

/ #65 Petice?

2011-07-03 23:04

dobrý den, viděl jsem odkaz na tuto petici u kamaráda na Facebooku a zaujala mne a chtěl bych tu něco napsat i když momentálně žiju v Holýšově. Za prvé si myslím že příspěvky do diskuze píší lidé od 35-ti let výše, protože nevěřím, že polistopadová generace si dokázala a dokáže udělat nějaký vztah, měli moc divoký start a tohle vše je minulo. Měl jsem na průmyslovce spolužáka co měli chalupu v Čižicích a občas jsme tam pařili a k tomu patřilo i koupání v čižických a štěnovických lomech. Tak vím o jaký kus krajiny jde. Pocházím z Chotěšova, kde nejbližší lomy ke koupání byly ve výše zmiňovaném Hradci u Stoda a na Líšinském jezírku a k tomu bych chtěl něco napsat. Je schované v lese, jezdila tam už generace našich otců, byli jsme tam na prvním vandru, prostě citovka. Naše generace odrostla a okolí se sklidnilo pak se tam objevila cedule soukromý pozemek, zákaz stanování a rozdělávání ohně, chatu koupil herec Vaculík, ale oplotil si jen plácek kolem chaty, ale koupání nezakázal. Žádnej odboj, petice nic. Není kdo, naše generace a starší tam dojdou jednou dvakrát za rok zavzpomínat a tím to hasne. Podobná situace byla s lomy v Žichovicích u Sušice, dva roky po revoluci jsme tam jezdili a pak najednou konec, zabralo je Marlborro a mělo tam Adventure Camp a hotovo, na všech cestách hlídala 24 hodin denně bezpečnostní služba s vysílačkama a ani to, že přes areál vedla veřejná tuistická značka nic nezmohlo, nevím jak je to tam teď od 98 jsem tam nebyl. Je hezké že doba nám dává možnost vyjádřit beztrestně svůj souhlas nebo nesouhlas peticí, ale bohužel tu máme zákony, které se nám někdy hodí víc nebo míň ale je to tak. Takže závěrem, držím palce ať se na vaše místo nechodíte koukat krz plot.
S pozdravem Jarda Hes