Petice pro realizaci protipovodňových opatření na Dolní Berounce


Nepřihlášený uživatel

/ #29 Pro informaci účastníků petice

2014-01-02 10:53

Otázka: Dobrý den, v červencových Černošických Informačních listech jsem se dočetla, že Povodí Vltavy, s. p., znovu potvrdilo, že až to počasí dovolí, dojde k odstranění nánosů v řece u mokropeského fotbalového hřiště. Protože od r.1969 jsem jezdila na chatu na Montaně a od 1987 na chatu v Lavičkách, zažila jsem již tři povodně - bohužel jsem však ani po jedné nezaregistrovala čištění řeky v úseku od brodu k černošickému jezu. Tam, kde jsme dříve museli řeku přeplavat, se dnes dá přejít. Vždycky se čistilo pouze pod jezem. Napadne konečně někoho řeku vyčistit také v úseku od Dobřichovic k černošickému jezu ? Děkuji M. Wimmerová 14.7.2013
Odpověď:
Povodí Vltavy přistoupilo k čištění Berounky pod jezem v Mokropsech na podzim loňského roku. Následně se stavební firma ještě jednou na místo vrátila, a to v prosinci, kdy odtěžila zbývající část nánosů od pláže k ulici Ke Hřišti. V zimních měsících budou odtěženy naplaveniny pod jezem v Mokrosech. Podle informací Ing. Košlíka z Povodí Vltavy, přistoupí k dalšímu čištění Berounky mezi jezy – tedy mezi Černošicemi a Mokropsy, ještě letos. Bohužel nám nejsou známy informace o tom, zda správce toku plánuje čištění řeky i mezi Dobřichovicemi a Černošicemi.
Doporučuji Vám obrátit se přímo na Povodí Vltavy, které se čištěním Berounky zabývá.