Praha 1 trpí - petice proti uzavírání Smetanova nábřeží

Robert Jandera

/ #40 Napsal jsem na Automat:

2013-10-01 12:05

Dobrý den.
Narodil jsem se a žiju v Praze 1 celý život. Na kole jezdím skoro každý den (nebo pěšky). Nicméně to, co provozujete na Smetanově nábřeží každou sobotu je absolutní výkřik do tmy a kardinální blbost. Celé je to nekoncepční, až hysterické. Jenom přesouváte problém z jednoho místa na druhé a tleskáte si při tom. Centrum je takové jaké je a dokud nebude vybudován ucelený městský okruh, nemají takovéto akci jinou hodnotu, než nátlakovou. Neustále tady někdo srovnává Dánský model a model Nizozemský s Prahou, ale Praha není v Dánsku, ani v Holandsku a nikdy nebude. V Nizozemsku jsem byl x-krát, nicméně historicky, geograficky a urbanisticky se jedná a zcela jiné země. Co se týče "pohodově" strávené soboty na ulici plné "buřtstánků" a projíždějících tramvají (mám na mysli Smetonovo nábř.), tak zde pár tipů pro mimoobčany
Prahy 1. Máme tu Střelecký ostrov, Žofín, Štvanici, Kampu, Petřín, Letnou, Cindu. Na náplavkách je taky pěkně. Nebo si dejte od nás z centra výlet podél vody do Klecan a zpátky po druhém břehu. Doporučuji. Tak pěkný den a zdravému rozumu zdar.

Robert Jandera