Petice proti nespravedlivému posuzování Lékařské posudkové služby


Nepřihlášený uživatel

/ #19

2013-04-10 09:00

Mám syna, Aspergerův syndrom, 8 let a vloni jsme prožili dost ošklivé období, protože začal chodit do běžné školy jako integrované dítě, jak jinak. Vyvstali velké problémy s jeho psychikou, kterou do té doby měl v rovnováze, začali deprese, sebepoškozování, sebevražedné úmysly...atd. Tak jsem si z 1.stupně zažádala o zvýšení a zamítnuto, odvolala jsem se a už nemáme ani 1. stupeň, protože syn neměl úraz, je zcela stejný jako zdravý jedinec. Ale vůbec nechápu, proč tedy má asistenta pedagoga,když má samé jedničky, proč musí mít osobního asistenta do družiny,jinak by tam nemohl chodit (vloni ho dokonce vyloučili z družiny pro jeho diagnózu)- má to takto i zdravý jedinec??? Díky loňskému roku, té náročné a mimořádné péči jsem nyní dostal výpověď ze zaměstnání a co nyní. Dítě je zázračně zdravé a vloni to byl jen "SEN". Proč tedy má prášky jako je antidepresivum, na pozornost, na zklidnění???Je také pořád nemocný, protože má i astma. Nemůže být sám, aby se mu náhodou něco nestalo. Třeba včera byla na silnici malá kostička LEGA a klidně si tam pro ni šel, i když jeho auto. A v posudku jsme upozorňováni na jeho naprůměrnou inteligenci, IQ 133 - tak proč to tedy dělá??? Proč selhává v tak jednoduchých věcech a encyklopedické znalosti umí??? Měli by se stydět, co nám jejich systém dělá za peklo v našem životě!!!Nerozumím tomu, že si to sami sobě děláme navzájem. Klidně bych jim dovolila, aby se mi dostali pod kůži, aby viděli, jak si z našich dětí schválně děláme psychopaty. Vadí mi a zároveň mě to mrzí, že jim je to lhostejné. Mají nám pomáhat a ne ještě více ztěžovat situace, abychom se potom dostali na dlažbu.