Lípy Kosmonosy
Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Lípy Kosmonosy
|
Nepřihlášený uživatel |
#12014-08-28 09:01Odborný zásah často prodlouží život stromu o desítky let. Kosmonosy jsou krásné místo, bez starých stromů ale budou mnohem chudší. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#22014-08-29 10:15Lípová alej - tam co předpokládáme chodník mezi stromy - slouží již dlouhou dobu motoristům, je to dobře vidět, když je blátivý den či sníh, asi se jim nechce couvat či popojet na silnici. Alej je skutečná chudinka. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#32014-08-29 21:18Nemohl by sem napsat názor někdo, kdo tomu rozumí a ví, v jakém stavu lípy jsou? |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#42014-08-30 09:27Zdravím všechny. Připojila jsem se protože u nás ubývá zeleně. Nikde nevidím, že by se za vykácenou a zlikvidovanou zeleň provedla náhradní výsadba. Samozřejmě, že respektuji odborné zdravotní prohlídky stromů. Ale například, proč pan podnikatel kácí od června do podzimu celou Oboru? Neexistuje lesní zákon? Jana Tichá |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#52014-08-30 21:00No já doufám, že případné jednotlivé stromy, které pokácí, nahradí novými, jinak by museli přejmemovat ulici "Lípy" (hořká smajlík) |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#6 Lipová alej2014-08-31 11:03Připadá mi, že se dnes všude jenom kácí a následně dláždí a dláždí..........bez ohledu na přírodu. Některé stromy z důvodu bezpečnosti si zaslouží pokácet, ale je nutno zeleň zase obnovit a hlavně se o ni starat. Jako výsadba stromků u bývalého prasečáku, sešli se nadšenci vysázeli a nyní stromky zarůstají planou vegetací. Lipová alej si ale zaslouží naši pozornost a ochranu i vzhledem k tomu, jak ubývá staletých stromů v zámeckém parku nebo usychají pro to, že se k nim kvůli dláždění srážková voda vůbec nedostane a odteče do kanálu. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#72014-09-02 20:13Doufám, že to nepokacejí, chodím tam na procházky s dětmi.. Kam tedy budu chodit ? Nechápu proč ,, je tam nádherně.. Nevím proč chtějí sebrat další památku Kosmonos. A jak přejmenují ulici když se jmenuje Lípy ... to budou Dlaždičky ? |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#82014-09-14 16:32Naučme se vážit si darů, které jsou všude kolem nás a především mezi námi.... |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#92014-09-30 06:49Narodila jsem se v Mladé Boleslavi, nyní dlouhodobě žiji v České Lípě. Česká Lípa řeší stejný problém jako Kosmonosy, pro získání dotačního titulu v Městského parku provede revitalizaci tak, že pokácí staré letité stromy/ jehličnany/ a vysadí keře a v menší míře listnáče.Většina stromů "padne" kvúli nové "tváři" parku. Z lesoparku se tak stane zahrada, která přestane být oázou klidu, nemluvě o zvýšených nákladech na údržbu a problém pro alergiky. Ale, radnice získá dotaci. |
|
| |
|
Nepřihlášený uživatel |
#10 Re: 92014-10-05 20:11Kolikrát mě napadlo, napsat do Bruselu, ať na tzv. "revitalizace" už peníze neposílají. Chováme se jak třetí svět. Náměstí po Východní Evropě se mění ve vydlážděné neživé planiny. Zákoutí a letitá zeleň pro přirozený život mizí. Nejen pro lidi, ale i pro kytky, brouky, ptáky.. |
|
| |
|
Bude-li člověk mlčet, nic se nezmění.
Autor této petice se rozhodl něco změnit a jednat. Uděláte to samé?
Další petice, které by vás mohly zajímat
Poskytujeme zdarma hosting pro on-line petice. Vytvořte profesionální on-line petici díky našim výkonným službám. Naše petice jsou každý den uvedeny v médiích, takže vytvoření petice je skvělý způsob, jak upoutat pozornost veřejnosti i těch, kteří o daných věcech rozhodují.