Lípy Kosmonosy

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Lípy Kosmonosy


Nepřihlášený uživatel

#1

2014-08-28 09:01

Odborný zásah často prodlouží život stromu o desítky let. Kosmonosy jsou krásné místo, bez starých stromů ale budou mnohem chudší.

Nepřihlášený uživatel

#2

2014-08-29 10:15

Lípová alej - tam co předpokládáme chodník mezi stromy - slouží již dlouhou dobu motoristům, je to dobře vidět, když je blátivý den či sníh, asi se jim nechce couvat či popojet na silnici. Alej je skutečná chudinka.

Nepřihlášený uživatel

#3

2014-08-29 21:18

Nemohl by sem napsat názor někdo, kdo tomu rozumí a ví, v jakém stavu lípy jsou?


Nepřihlášený uživatel

#4

2014-08-30 09:27

Zdravím všechny. Připojila jsem se protože u nás ubývá zeleně. Nikde nevidím, že by se za vykácenou a zlikvidovanou zeleň provedla náhradní výsadba.
Samozřejmě, že respektuji odborné zdravotní prohlídky stromů. Ale například, proč pan podnikatel kácí od června do podzimu celou Oboru?
Neexistuje lesní zákon?
Jana Tichá

Nepřihlášený uživatel

#5

2014-08-30 21:00

No já doufám, že případné jednotlivé stromy, které pokácí, nahradí novými, jinak by museli přejmemovat ulici "Lípy" (hořká smajlík)


Nepřihlášený uživatel

#6 Lipová alej

2014-08-31 11:03

Připadá mi, že se dnes všude jenom kácí a následně dláždí a dláždí..........bez ohledu na přírodu.   Některé stromy z důvodu bezpečnosti si zaslouží pokácet, ale je nutno zeleň zase obnovit a hlavně se o ni starat. Jako výsadba stromků u bývalého prasečáku, sešli se nadšenci vysázeli a nyní stromky zarůstají planou vegetací. Lipová alej si ale zaslouží naši pozornost a ochranu i vzhledem k tomu, jak ubývá staletých stromů v zámeckém parku nebo usychají pro to, že se k nim kvůli dláždění srážková voda vůbec nedostane a odteče do kanálu.


Nepřihlášený uživatel

#7

2014-09-02 20:13

Doufám, že to nepokacejí, chodím tam na procházky s dětmi.. Kam tedy budu chodit ? Nechápu proč ,, je tam nádherně.. Nevím proč chtějí sebrat další památku Kosmonos. A jak přejmenují ulici když se jmenuje Lípy ... to budou Dlaždičky ?


Nepřihlášený uživatel

#8

2014-09-14 16:32

Naučme se vážit si darů, které jsou všude kolem nás a především mezi námi....

Nepřihlášený uživatel

#9

2014-09-30 06:49

Narodila jsem se v Mladé Boleslavi, nyní dlouhodobě žiji v České Lípě. Česká Lípa řeší stejný problém jako Kosmonosy, pro získání dotačního titulu v Městského parku provede revitalizaci tak, že pokácí staré letité stromy/ jehličnany/ a vysadí keře a v menší míře listnáče.Většina stromů "padne" kvúli nové "tváři" parku. Z lesoparku se tak stane zahrada, která přestane být oázou klidu, nemluvě o zvýšených nákladech na údržbu a problém pro alergiky. Ale, radnice získá dotaci.

Nepřihlášený uživatel

#10 Re: 9

2014-10-05 20:11

#9: -  

 Kolikrát mě napadlo, napsat do Bruselu, ať na tzv. "revitalizace" už peníze neposílají. Chováme se jak třetí svět. Náměstí po Východní Evropě se mění ve vydlážděné neživé planiny. Zákoutí a letitá zeleň pro přirozený život mizí. Nejen pro lidi, ale i pro kytky, brouky, ptáky..